Drodzy Seniorzy. Przed nami nowy konkurs “ Miejsce Przyjazne Seniorom”, który ogłosiło Miasto Białystok. Szansę na taki tytuł mają podmioty, które wystąpiły w 2017 roku z inicjatywą do osób starszych.

Organizator konkursu “Miejsce Przyjazne Seniorom”  to prezydent Białegostoku z Radą Miejską Seniorów w Białymstoku. Celem jest wyróżnienie i promocja instytucji i aktywizujących seniorów oraz tworzenie  w naszym mieście sieci miejsc przyjaznych osobom starszym.

Podmioty  uhonorowane tytułem “Miejsce Przyjazne Seniorom” zostaną oznaczone specjalnym symbolem graficznym. O tytuł mogą ubiegać się instytucje, które działają na rzecz osób starszych. Powinny one mieć siedzibę na terenie miasta lub działać na rzecz seniorów z Białegostoku.

Mogą to być: przychodnie, sklepy, stowarzyszenia, fundacje, a także urzędy, muzea, domy kultury i pomocy społecznej. Zgłoszenia do konkursu mogą dokonywać białostoczanie.

Wypełniony formularz trzeba przesłać na adres centrum@.bialystok.pl  do 28 lutego ( do północy). Udział jest bezpłatny.

Laureatów wyłoni komisja konkursowa w składzie:

  • trzech przedstawicieli Prezydenta Miasta Białegostoku
  • pięciu członków Miejskiej Rady Seniora w Białymstoku

Wręczenie tytułów będzie miało charakter uroczystego spotkania. Wyróżnione miejsca  będą podane na stronie www.bialystok.pl

Szczegółowych informacji o konkursie  można uzyskać w Centrum Aktywności Społecznej przy ul. św.Rocha 3 w Białymstoku, tel.: 85 879 74 46

Jeżeli uważacie Państwo, że portal www.podlaskisenior.pl lub konkurs literacki dla seniorów Srebro nie Złoto realizowane przez Redakcję Seniora   i Stowarzyszenie Szukamy Polski zasługują na taki tytuł, zgłaszajcie nas do tego konkursu.

 

Asia Żarnowska
Podlaska Redakcja Seniora Białystok