Nigdy nie zestarzeje się serce, które kocha.

Sokrates

 

Sala widowiskowa Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu znowu przepełniona. Co się dzieje? Otóż 11 lutego o godz. 18:00 rozpoczął się show w wykonaniu grupy kabaretowej Kolneńskie Dziewczyny z Plusem. Istniejąca już 8 lat grupa pozytywnie zakręconych przygotowała kolejną premierę, tym razem nawiązującą do święta zakochanych-Walentynek.

 

Tradycyjnie, każdy rok obfituje w 2-3 premiery o różnej tematyce, czasami nawiązującej do aktualnych wydarzeń lub okolicznościowych świąt. Są też tematy nieśmiertelne, szczególnie istotne dla seniorów, jak chociażby służba zdrowia. Skoro jednak mowa o św. Walentym, to wiadomo, dominować będzie tematyka miłosna. Prawdą jest to, co jedna z koleżanek mówi, że „wiek nie chroni przed miłością, za to miłość chroni przed starością”. Stąd tytuł naszej premiery-Miłość nie liczy lat. Ta myśl, jak i tematyka pozostałych premier, zawsze trafia do umysłów naszych niesamowitych widzów, których część, nieskromnie powiem, z miłości do nas, musi oglądać przedstawienia na dostawianych miejscach, a nawet na stojąco.

Spektakl odbywał się w scenerii kawiarnianej, gościnnie wystąpili z nami Kasia i Kuba, którzy swoim tańcem ubarwili całe przedsięwzięcie artystyczne. Był to również symbol łączności międzypokoleniowej. Któż nie pamięta pierwszej, może naiwnej miłości, pierwszych rozczarowań, nadziei na kolejne zakochanie, takie do grobowej deski? Niektórzy z naszych fanów na pewno wierzą w to, że również ich, bez względu na wiek i doświadczenia, trafi strzała Amora. Program zawierał skecze, dialogi, humorystyczną wymianę zdań, piosenki i wiązanki, a nawet cza-czę w wykonaniu cudownych, energetycznych KD+.

Trudno w to uwierzyć, ale każdy komentarz, czy wejście muzyczne były nagradzane gromkimi brawami. A śpiewać przy nieustannym aplauzie naszej wyrobionej publiczności, to jak miód na serce. Tak więc w niedzielę poszaleliśmy wspólnie z widownią, a 3 dni później posypaliśmy głowy popiołem /Popielec/. Nie oznacza to jednak przerwy w naszej pracy nad doskonaleniem i opracowywaniem kolejnych przedsięwzięć artystyczno-

towarzyskich. Zapraszam do obejrzenia kilkuminutowej relacji TV Narew.

Pozdrawiam wszystkich, którzy wiedzą, co trzeba zrobić, żeby „chciało się chcieć”.

 

Fot: Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu

Eugeniusz Regliński