Kolejne muzyczne spotkanie z Kapelą Miód na Serce odbyło się tym razem w Klubie Seniora w Łomży 11 grudnia 2017 r.  Spotkanie Adwentowe, wyciszone, dające jednak wiele radości ze wspólnego działania i bycia ze sobą.

Program spotkania wypełniły :
– występ kapeli: skrzypce, basetla – czyli maryna i bębenek;

 – występ zespołu folklorystycznego Maryna z akompaniamentem akordeonu:

 –  słodki poczęstunek,
 – wspólne śpiewanie popularnych kolęd i pieśni kurpiowskich.
Na wstępie rozdano zebranym śpiewniki z kurpiowskimi pieśniami. Melodie znane ze słyszenia, więc nie było z tym problemu. Natomiast śpiewanie gwarą sprawiało trochę kłopotu klubowiczom. Zespół Maryna uczy się na próbach gwary kurpiowskiej, dlatego śpiew poszedł dosyć gładko.
Po zaplanowanych częściach programu nastąpiła spontaniczna reakcja uzdolnionych seniorów i mogli wykazać się umiejętnościami gry na instrumentach a dokladnie na  akordeonie i harmonijce ustnej. Grali znane kolędy a cała sala śpiewała. Nikomu nie było śpieszno do domu, wszystko dzięki  wspaniałej  atmosferze.
Rozwijają się doskonałe relacje między członkami zespołu a seniorami, których łączy wspólna pasja do muzyki naszego regionu. Będziemy dalej kontynuować nasze spotkania, bo takie spędzanie wolnego czasu, gdzie można porozmawiać w gronie znajomych, wymienić doświadczenia i jednocześnie poznać coś nowego,bardzo obu stronom się podoba, co mnie jako jedną z inicjatorek tych spotkań niezmiernie cieszy.
Danuta Waśko
Podlaska Redakcja Seniora Łomża