Dopókiśmy młodzi i sercem, i duszą,
Nie wiemy, jak cenić ten skarb…
Dopiero, gdy włosy się srebrem przypruszą,
Widzimy, co skarb ten był wart!

24 stycznia 2018r. kawiarnia Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu wypełniła się po brzegi osobami „młodymi od wielu lat”, pragnącymi obejrzeć kolejną edycję wyborów Miss Babci i Mister Dziadka. Jestem pełen podziwu dla cudownej grupy 10 babć oraz, niestety, tylko 2 dziadków, nieskromnie dodam, byłem jednym z nich, ale nie ks. Mateuszem. Trzeba dużej odwagi, pomysłowości i umiejętności zaprezentowania się przed licznie zgromadzoną publicznością, której co prawda nie widać na zdjęciach, ale to nie ona była bohaterem tego dnia. W pierwszym etapie należało pokazać się w stroju, który był odzwierciedleniem naszego zawodu, wyobrażeń, czy marzeń i popisać odpowiednim tekstem nawiązującym do tego.

Panie, miały okazję udokumentować swoją sprawność fizyczną, polegającą na umiejętność zajęcia miejsca na krześle przy zmniejszonej ich liczbie o jeden w stosunku do liczby pań. Panowie w tym czasie kombinowali jak zrobić wachlarzyk z kartki papieru.

W drugiej odsłonie każdy zaprezentował swój wymarzony strój galowy i musiał popisać się wiedzą w temacie-przysłowia. Po długiej naradzie jury postanowiło przyznać tytuł Miss Babci Wandzie Skaradzińskiej, Mister Dziadka Henrykowi Ptak, a Miss Publiczności została Zofia Górska. Każdy z uczestników otrzymał upominek ufundowany przez organizatora-Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu. Końcowym akcentem imprezy była wspólna zabawa, która nie tak szybko się skończyła.

Kochani „młodzi od wielu lat” pamiętajcie, że „trzeba się śmiać i wariata grać, z życia drwić i….. szczęśliwym być”! Oby to motto towarzyszyło nam przez długie lata.

Eugeniusz Regliński.

 

 

 

Podlaska Redakcja Seniora