Pod takim hasłem 30 listopada 2021 r. odbędzie się w Łomży konferencja poświęcona współpracy międzypokoleniowej, organizowana przez Miasto Łomża i Europe Direct Podlaskie.

Celem wydarzenia jest podkreślenie wagi komunikacji pomiędzy młodzieżą i seniorami, a także wskazanie obszarów, w których z powodzeniem mogą realizować wspólne przedsięwzięcia. To także okazja do zaprezentowania oferty Unii Europejskiej dla młodych i seniorów, z jednoczesnym akcentem na równoważenie priorytetów i budowanie przekonania o wzajemnej potrzebie wsparcia.

W trakcie konferencji głos zabiorą zarówno przedstawiciele Łomżyńskiej Rady Seniorów, Młodzieżowej Rady Miejskiej Łomży, a także osoby zaangażowane w dialog i funkcjonowanie rad społecznych w naszym mieście. Prelegenci w ramach swoich wystąpień poruszą kwestie związane z różnicami i podobieństwami międzypokoleniowymi, z koniecznością kooperacji pokoleń w Łomży, w Polsce i Europie, zaprezentują własne wizje współpracy, w tym również planowane przedsięwzięcia i pomysły. 

Konferencja odbędzie się w godzinach 9.00 – 12.30 w trybie hybrydowym (link do zdalnego uczestnictwa: http://bityl.pl/cQZ2G), a także stacjonarnie w Hali Kultury przy ulicy Stary Rynek 6, 18-400 Łomża.

Źródło: www.lomza.pl

PROGRAM-KONFERENCJI- do pobrania

Grażyna Czajkowska
Redakcja Podlaskiego Seniora Łomża