30 września 2022 r., już po raz kolejny w Bohonikach, przy zabytkowym meczecie, odbyła się Modlitwa o Pokój i Sprawiedliwość na Świecie.

Modlitwa w meczecie

Była to bardzo podniosła uroczystość, bo jak mówili uczestnicy wydarzenia nie można zapomnieć o ekscesach na granicy z Białorusią, wojnie na Ukrainie i w innych częściach świata.
W wydarzeniu uczestniczyli licznie przybyli duchowni, służby mundurowe, samorządowcy, politycy i mieszkańcy Podlasia.
Organizatorami byli: Mufti RP, Lokalna Grupa Działania Szlak Tatarski oraz Muzułmańska Gmina Wyznaniowa w Bohonikach.
Przedstawiciele władz i politycy podkreślali, że wspólna modlitwa Żydów, Chrześcijan i Muzułmanów ma na celu pokazanie, że niezależnie od wyznania czy narodowości łączy ludzi.

Duchowni odmawiają modlitwy

W imieniu Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy głos zabrał ks. Zbigniew Kras. Podziękował za zaproszenie i zorganizowanie modlitwy międzyreligijnej o pokój i ustanie wojny na Ukrainie.
Aż się łza w oku zakręciła, kiedy przedstawiciele duchowieństwa zgromadzeni na scenie, modlili się każdy w swoim języku i prosili Boga, aby na całym świecie zapanował pokój.
Po części oficjalnej goście przeszli pod Dom Pielgrzyma, gdzie w namiocie rozstawione stoły uginały się od smakowitych potraw. Można było spróbować nawet herbatę i kawę z tygielka parzone po turecku, które serwował Maciej Szczęsnowicz właściciel Zajazdu u Mahmeda słynącego z wyśmienitych dań tatarskich.
Zainteresowani mogli jeszcze uczestniczyć w modlitwie piątkowej w meczecie.
Zapraszamy do Bohonik za rok.

Goście
Goście
Poczęstunek
Poczęstunek
Duchowni odmawiają modlitwy
Duchowni odmawiają modlitwy
Zaproszeni goście
Zaproszeni goście
Modlitwa w meczecie
Modlitwa w meczecie

Lila Asanowicz
Podlaska Redakcja Seniora Sokółka