Oddziały Muzeum Podlaskiego w Białymstoku przygotowały cykl spotkań z myślą o seniorach. Zapraszamy do udziału w spotkaniach, na których przybliżamy Państwu nasze wystawy i zbiory. Zapraszamy też do udziału w twórczych warsztatach. Dniem spotkań jest środa.

MEMENTO MORI...

10 października 2018 r., godz. 11.00, Muzeum Historyczne (ul. Warszawska 37) zaprasza na wykład poświęcony historii Cmentarza Farnego, jednej z najstarszych białostockich nekropolii, której początki sięgają XVI wieku. Po zakończeniu spotkania istnieje możliwość zakupu publikacji „Cmentarz Farny w Białymstoku” w cenie 35 zł.

Czas trwania zajęć: 60 minut.
Koszt: 2 zł/os.

Zapisy na spotkanie z minimum trzydniowym wyprzedzeniem pod numerami telefonów: 517 484 349, 85 748 21 19

POWSTANIE STYCZNIOWE NA PODLASIU. Wykład prof. dr. hab. Adama Dobrońskiego

17 października 2018 r., godz. 11.00, Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego w Białymstoku (ul. Świętojańska 17)

„Rok 63-ci stoi na przełomie naszych dziejów, stara Polska umiera – nowa się rodzi. Na przełomie dziejów staje epokowe zdarzenie – powstanie naszego narodu, walka orężna, długo trwająca, długo zalewająca krwią i pożogą ziemię naszą. Na progu nowoczesnego życia społecznego stoją wydarzenia 63-go roku. Pod wpływem wypadków roku 1863-go rodzi się inna Polska z innym ujęciem życia i jego zadań. Skutki sięgają tak daleko, że śmiało rzec można, że dziś jeszcze, gdy dziecko na świat przychodzi, jest obciążone rokiem 1863-im.”

Józef Piłsudski, „Rok 1863”
Czas trwania: około 60 minut.
Prosimy o wcześniejsze zapisy pod nr tel. 509 336 862 lub mailowo:muzeum.karnego@muzeum.bialystok.pl

Wstęp bezpłatny.

Realizacja w ramach Programu „Rozbudowa kolekcji rzeźby Alfonsa Karnego w zbiorach Muzeum Podlaskiego” Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury” oraz Marszałka Województwa Podlaskiego.

Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego, ul. Świętojańska 17
Oferta edukacyjna dla rodzin z dziećmi

W ZABYTKOWEJ WILLI

Sobota, 6 października 2018 r., godz. 11.00
Willa przy ulicy Świętojańskiej to niezwykły budynek o interesującej historii. Podczas zajęć dowiemy się, jak nazywali się właściciele rezydencji oraz poznamy style przyozdabiające wnętrza posiadłości. Dodatkowo, zapoznamy się z innymi budynkami, które stanowią przykłady wyjątkowej architektury. Zajęcia będą zakończone wykonaniem projektu niewielkiej makiety przedstawiającej wybrany przez uczestników budynek.
Czas trwania: 90 min.

Zajęcia skierowane są do dzieci w wieku od 7 do 12 lat.
Opłata: dzieci – 10 zł, opiekunowie – 5 zł (z Kartą Dużej Rodziny dziecko – 2 zł, opiekun – 2 zł).
Liczba uczestników ograniczona.

Prosimy o wcześniejsze zapisy pod nr tel. 509 336 862 lub mailowo: muzeum.karnego@muzeum.bialystok.pl

Źródło i foto: Muzeum Podlaskie w Białymstoku

Opracowanie: Lija Półjanowska

Podlaska Redakcja Seniora Białystok