Fundacja Pro Anima zaprasza na kolejny koncert w ramach cyklu „Muzyka Mistrzów Baroku”, który już od 12 lat zabiera podlaskich melomanów w fascynujące podróże po świecie dźwięków muzyki barokowej. Inicjatywa ma wsparcie finansowe Miasta Białystok.

Muzyka Mistrzów Baroku – plakat

Tym razem organizatorzy zapraszają słuchaczy do podziwiania „Muzyki z obrazów Vermeera”, autora słynnej „Dziewczyny z Perłą”, którego twórczość przedstawia różne aspekty życia codziennego holenderskich mieszczan. Koncert odbędzie się 24 października.

Muzyka niderlandzkich mistrzów zabrzmi w wykonaniu niezwykle barwnego i żywiołowego zespołu Cordevento Ensemble z Holandii. Jego skład tworzą Erik Bosgraaf – flety proste, Izhar Elias – gitara barokowa i Alessandro Pianu – klawesyn. Trio skupia się przede wszystkich na wykonywaniu muzyki siedemnastowiecznej, ale we współpracy z orkiestrą smyczkową sięga również do późniejszego, XVIII-wiecznego repertuaru. Zespół ma na swoim koncie wiele nagrań, w tym koncerty fletowe A. Vivaldiego, transkrypcje na flet prosty koncertów J. S. Bacha oraz G. Ph. Telemanna. Muzykę rodem z XVII-wiecznego dworu hiszpańskiego muzycy utrwalili na płycie La Monarcha.

Wirtuozerię zespołu podziwiać będzie można w niedzielę (24 października), o godz. 19.00, w Auli Magna Pałacu Branickich. Wstęp wolny.

(źródło: www.bialystok.pl)

Podlaska Redakcja Seniora Białystok