Biblioteka Publiczna w Supraślu zaprasza wszystkich aktywnych seniorów na spotkanie autorskie połączone z promocją książki oraz wystawą fotografii Igora Strojeckiego z podróży śladami jego pradziadka Leona Barszczewskiego – badacza dawnego Emiratu Buchary. 

Na wystawie zostaną zaprezentowane zdjęcia współczesnego Uzbekistanu – m.in. z Chiwy, Buchary i Samarkandy, ukazujące niezwykłą architekturę meczetów, medres i twierdz oraz życie codzienne ich mieszkańców. Współczesne widoki będzie można porównać z dawnymi ujęciami utrwalonymi przez Leona Barszczewskiego.
Zapraszamy w podróż do tętniących życiem i kolorami miejsc pełnych historii i egzotyki. 

Igor Strojecki – pasjonat genealogii, publicysta, jest autorem i inicjatorem wielu wystaw oraz wydarzeń poświęconych jego przodkom, m.in. aktorce Elżbiecie Barszczewskiej, podróżnikowi i fotografowi Leonowi Barszczewskiemu czy psychologowi i wynalazcy Julianowi Ochorowiczowi, prezentowanych w muzeach i instytucjach kultury w całej Polsce.
Jest członkiem Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Za swoją społeczną działalność został uhonorowany m.in. nagrodą Ludomira Benedyktowicza, Nagrodą Złotego Jacka, Złotym Liściem Retro.
W 2021 r. odznaczony został przez prezydenta Uzbekistanu Shavkata Mirziyoyeva medalem ,,30-lecia Niepodległości Uzbekistanu” za propagowanie dziedzictwa i kultury tego kraju.

Wystawa fotografii Igora Strojeckiego
prelegent: Igor Strojecki
27-03-2023 r.godzina: 13:00
Biblioteka Publiczna w Supraślu, ul. Cieliczańska 1.

Możliwość zakupu książki.

źródło; Biblioteka Publiczna w Supraślu

zredagowała: Lija Półjanowska
Podlaska Redakcja Seniora Białystok