Dziś wszyscy korzystamy z nowoczesnych technologii, bez względu na wiek, pochodzenie i zamożność. Są one dla nas nie tylko wsparciem w rozwijaniu pasji i zainteresowań, ale i sposobem na szybką komunikację – z rodziną, znajomymi i przyjaciółmi. Psycholodzy twierdzą, że nasze tablety, laptopy i smartphony wiele mówią o nas samych. Szczególnie zdjęcia, ustawiane na pulpitach, zdradzają marzenia i pragnienia użytkowników.

Kalendarz zaprojektowany przez Joana Vicente z Portugalii.

Pejzaż to tęsknota za pozamiejskim krajobrazem, nowoczesne samochody to pożądanie luksusu i prędkości, a komiksowe postacie to fascynacja popkulturą łączącą sztukę, rozrywkę i design. Wyobraźmy więc sobie połączenie pięknych tapet, witających nas po uruchomieniu komputera, z funkcjonalnymi kalendarzami, bez których nie potrafilibyśmy zorganizować sobie dnia. Na taki pomysł wpadli redaktorzy portalu smashingmagazine.com, zrzeszającego artystów projektujących tapety przygotowane na konkretny miesiąc w roku. Wystarczy kliknąć w link, który podaję na końcu artykułu, wybrać odpowiednią rozdzielczość, odpowiadającą rozdzielczości naszego ekranu, i ściągnąć zdjęcie na pulpit komputera. Później – o czym doskonale wiemy – trzeba najechać na tapetę, kliknąć prawy przycisk myszki i wybrać opcję „Ustaw jako tło pulpitu”. Nic prostszego!

Trzeba przyznać, że propozycje Smashing Magazine są tak wciągające, że pulpitowe tapety chce się zmieniać kilka razy w tygodniu.

A Wy, drodzy seniorzy, z jakich tapet korzystacie? Jak wyglądają pulpity Waszych komputerów? Może prześlecie nam zdjęcia, korzystając z redakcyjnego maila albo mediów społecznościowych? Zapraszam do kontaktu!    

Dominik Sołowiej

Link do tapet na marzec: kliknij

Więcej ciekawostek poświęconych internetowi znaleźć można na blogu autora: tutaj

Zaprojektowany przez Ever Correction Circles z Wielkiej Brytanii.

Opracowała: Jolanta Falkowska
Podlaska Redakcja Seniora