fot: Jolanta Falkowska

10 tirów klocków i sprzętu, 1300 m2 powierzchni, ponad 80 makiet prezentujących fantastyczne budowle z kilku milionów klocków Lego, największy na świecie Titanic i Fun Park – strefa zabawy klockami to wszystko już działa od 4 listopada w Białymstoku.

 

Największą w Polsce Wystawę Budowli z Klocków Lego można podziwiać w Galerii Jurowieckiej w Białymstoku od

4 listopada 2017 r. do 4 lutego 2018 r.

fot: Jolanta Falkowska

Na uwagę zasługuje fakt, że wystawa zadowoli gusta zarówno przedszkolaka jak i seniora.

Cała ekspozycja składa się z kilku milionów klocków i zajmuje 1300 metrów kwadratowych.

 

NOWA EKSPOZYCJA – Titanic zbudowana jest z pół miliona klocków w skali 1:25, budowla ma 11 metrów długości i blisko 3 metry wysokości. Makieta Titanica powstała z zachowaniem najdrobniejszych szczegółów, a zwiedzający oprócz podziwiania bryły statku, będą mieli również okazję zajrzenia do jego wnętrza.

Human Body to fascynujące modele ukazujące budowę ludzkich narządów, pozwalają najmłodszym na zdobycie wiadomości na temat funkcjonowania organizmu, a starszym na sprawdzenie wiedzy na temat anatomii i fizjologii człowieka. Naukę ułatwią i uprzyjemnią eksponaty wykonane z klocków Lego. Można zobaczyć precyzyjnie zbudowanie podstawowe układy: oddechowy, pokarmowy i kostny.

Na wystawie możemy też oglądać makiety stanu wojennego,budowle przedstawiające architekturę zabytkową oraz współczesną, wydarzenia historyczne, znane sceny z filmów i bajek.

Są też eksponaty interaktywne typu  roboty, reagujące na ruch, lub uruchamiane przyciskami.

Eksponaty prezentują postacie, miejsca, a także wydarzenia znane z bajek czy filmów, jak również sceny historyczne oraz najsłynniejsze budowle architektoniczne – zarówno zabytkowe, jak i współczesne.

fot: Jolanta Falkowska

Niezapomniane wrażenia zapewniają makiety kolejowe z jeżdżącymi pociągami z klocków LEGO i ogromne wesołe miasteczko. Wyjątkowym dodatkiem są także eksponaty autorskie, m.in. makieta „Atak Hord” na której znajduje się około 3500 minifigur, kompleks starożytnego Forum Romanum.

Na Wystawie coś dla siebie znajdą także miłośnicy nowoczesnych technologii. Wśród eksponatów pojawia się bowiem seria zaprogramowanych robotów, które reagują np. na ruch oraz seria LEGO Technic

fot: Jolanta Falkowska

FUN PARK – strefa zabawy  klockami Lego dla dzieci w każdym wieku. Na specjalnie wydzielonej powierzchni znajduje się strefa do zabaw Duplo, stoliki do zabawy klockami Lego, przestrzeń do tworzenia konstrukcji z ogromnych klocków, a także wiele innych atrakcji.

Ponadto dzieci, które własnoręcznie wybudują pojazdy będą mogły przetestować je na specjalnie przygotowanych torach zjazdowych, a wytrzymałość budowli sprawdzić na platformie wibracyjnej. Nie tylko dla dzieci przeznaczona jest ściana „do pisania klockami” tzw. Brick Wall.

Dodatkową atrakcją są filmy prezentujące świat nauki przez pryzmat klocków Lego, które można zobaczyć w  kinie edukacyjnym.

Wystawa została objęta Honorowym Patronatem Rzecznika Praw Dziecka Pana Ministra Marka Michalaka.

Więcei informacji i ceny biletów

Źródło: Wystawa Klocków Sp. z o.o.

Opracowanie: Jolanta Falkowska

Podlaska Redakcja Seniora