Już po raz trzeci Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego ma zaszczyt być koordynatorem akcji Narodowe Czytanie w Białymstoku. Tegoroczna edycja jest wyjątkowa, gdyż odbywa się w roku obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, stąd nieco zmieniona formuła akcji. Oprócz „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego, Para Prezydencka zaproponowała do czytania 44 teksty z Antologii Niepodległości.

 

Zapraszamy 8 września 2018 r. (sobota) o godz. 11.00 na Rynek Kościuszki w Białymstoku (plac przy ratuszu, od strony fontanny), gdzie odbędzie się wspólne czytanie fragmentów „Przedwiośnia” oraz wybranych tekstów z Antologii Niepodległości.
W wydarzeniu udział wezmą przedstawiciele władz samorządowych, świata kultury, mieszkańcy Białegostoku oraz województwa podlaskiego. Czytaniu towarzyszyć będą występy artystyczne i konkursy z nagrodami.
Współorganizatorzy: Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Muzeum Podlaskie w Białymstoku, Opera i Filharmonia Podlaska – Europejskie Centrum Kultury, Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury oraz Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej.

 

 

Patronat medialny nad wydarzeniem objęły: TVP3 Białystok, Polskie Radio Białystok i Kurier Poranny.

 

Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku

 

Opracowała Jolanta Falkowska

Podlaska Redakcja Seniora