Prezydent Miasta Białegostoku Tadeusz Truskolaski zaprasza wszystkich do wspólnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Główna uroczystość z okazji 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbędzie się w piątek (11 listopada) na Rynku Kościuszki, przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego. Uczcijmy pamięć o tamtych wydarzeniach uczestnicząc w uroczystościach i wywieszając biało-czerwone flagi.

zaproszenie

W czwartek, 10 listopada, o godzinie 12.00 złożone zostaną kwiaty pod Pomnikiem Żołnierzy Polskich na Cmentarzu Wojskowym przy ul. 11 Listopada w Białymstoku.

Główne uroczystości z okazji 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczną się w piątek, 11 listopada, o godz. 12.30 przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego na Rynku Kościuszki.

Wcześniej tego dnia można będzie wziąć udział w liturgii w katedrze pw. św. Mikołaja przy ul. Lipowej (godz. 8.30), mszy w katedrze pw. Wniebowzięcia NMP przy ul. Kościelnej (godz. 11.00) oraz w modlitwie w intencji ojczyzny w Domu Kultury Muzułmańskiej przy ul. Piastowskiej (godz. 12.00). Z kolei 13 listopada o godz. 10.00 odprawione zostanie uroczyste nabożeństwo w Kościele Ewangelicko-Augsburskim przy ul. Dolistowskiej.

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości po głównych uroczystościach na Rynku Kościuszki będą rozdawane mieszkańcom flagi, kokardy narodowe i lizaki w narodowych barwach. Można będzie również skosztować ufundowanej przez prezydenta Tadeusza Truskolaskiego grochówki, którą specjalnie na tę okazję przyrządzi vice MasterChef Mariusz Kisiel.

Tradycyjnie Białystok uczci rocznicę świątecznymi dekoracjami. Flagami będą ozdobione nie tylko ulice i autobusy, ale także najważniejsze pomniki i świątynie oraz Cmentarz Wojskowy. W 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości pamięć o tamtych wydarzeniach można będzie uczcić uczestnicząc w uroczystościach i nabożeństwach, ale również w imprezach sportowych i kulturalnych. Muzeum Wojska w Białymstoku zaprasza na pokaz sprzętu wojskowego, wystawy i projekty edukacyjne, Galeria im. Sleńdzińskich na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, natomiast Fundacja Białystok Biega – na wydarzenie sportowe „Biegnę dla Niepodległej”.

źródło: www.bialystok.pl

Podlaska Redakcja Seniora Białystok