W Dnia Babci i Dziadka obchodzimy nasze urodziny. Jesteśmy grupą aktywnych seniorów, która odnalazła swoją pasję w pisaniu dla innych i od kilku lat tworzymy stronę podlaskisenior.pl, portal dla dojrzałych, twórczych i aktywnych. Dziś (21 stycznia 2019 r.) Podlaska Redakcja Seniora zdmuchnie 4 świeczki na urodzinowym torcie. Ogłosimy też konkurs fotograficzny i wysłuchamy dedykowanego nam hymnu, który napisał dla nie jeden ze współpracowników
.

Co zrobiliśmy przez te 4 lata? Razem ze Stowarzyszeniem Szukamy Polski organizujemy konkurs literacki SREBRO nie ZŁOTO – w tym roku odbędzie się V edycja tego konkursu,  wydajemy gazetę „Senior Podlaski”, prowadzimy Punkt Informacji dla Seniorów w Centrum Aktywności Społecznej w Białymstoku, poznajemy nowe technologie i pomagamy innym w aktywności cyfrowej.  Współpracujemy z instytucjami kultury i aktywnymi seniorami z całego województwa, tworzymy też sieć korespondentów. Mamy swoje redakcje i współpracowników w  Łomży, Suwałkach, Bielsku Podlaskim, Kolnie, Sokółce, Grajewie a nawet w Boćkach – i cały czas czekamy na następne miejsca. Podlaska Redakcja Senior pracuje obecnie w składzie 40 osób Szczegółowe informacje znajdziecie w dziale „O NAS”. Mamy też stałych współpracowników piszących głównie wiersze do działu „Twórczość” 

To często z inspiracji naszych współpracowników powstają ciekawe inicjatywy. Taki pomysłem, zgłoszonym przez Stanisława Szymańskiego, jest Konkurs fotograficzny dla seniorów, który dokładnie w dziś ogłaszamy światu. Nosi  on tytuł „Podlaskie Ślady – człowiek, miejsce, kultura”*. Główna idea konkursu to prezentacja walorów naszego regionu ze szczególnym uwzględnieniem kultury, związanej nierozerwalnie z przyrodą oraz  ludzi zamieszkujących województwo podlaskie. Jeden uczestnik może zgłosić maksymalnie 3 fotografie cyfrowe. Termin nadsyłania prac upływa 30 września 2019 r. Laureaci konkursu otrzymają nagrody pieniężne lub rzeczowe.

Nagrodzone prace zaprezentujemy na wystawie pokonkursowej, która odbędzie się w listopadzie  2019 roku.  Ponadto będą one publikowane na stronach internetowych. Regulamin Konkursu i karta zgłoszeniowa będą dostępne wkrótce na stronie internetowej: podlaskisenior.pl
Informacje  będzie można uzyskać drogą mailową;  e-mail konkursowy to: podlaskiseniorfoto@gmail.com Zapraszamy do udziału w konkursie wszystkich podlaskich seniorów!

Urodzinową niespodziankę  zrobił Redakcji  inny współpracownik  Marek Krysiewicz, który napisał muzykę do hymnu portalu. Redakcyjne poetki teraz próbują napisać tekst do hymnu; jedną z propozycji przesłał też współpracownik Redakcji – Wojciech Więckowski z Grajewa. Oto fragment jego propozycji słów do hymnu:

Kawałki wspomnień  włóż do rondelka
dorzuć garść nowinek, żartów karmelka.
Szczyptą sentymentów posyp smętnych,
obdziel tym bigosem wszystkich chętnych

Możecie sami sprawdzić jak ten „bigos” na portalu: podlaskisenior.pl smakuje.
Wszystkim Babciom i Dziadkom z okazji ich Święta życzymy wszystkiego najlepszego.

Bożena Bednarek
Podlaska Redakcja Seniora Białystok