Sekcja Fotograficzna Stowarzyszenie Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Sokółce doczekała się wystawy swoich prac.

 

sekcja fotograficzna

Na trenera Krzysztofa Frejusa czekaliśmy kilka miesięcy, ponieważ jego praca zawodowa kolidowała z naszymi zajęciami.
Ale cierpliwość popłaca i szybko ruszyliśmy „do przodu”. Na początku było trochę teorii, a kiedy padła propozycja zorganizowania wystawy, wszyscy zostali zmobilizowani do intensywnej pracy.

Pierwsza grupa niezbyt liczna, bo to też był okres wakacyjny i pandemia, podam alfabetycznie: Lila Asanowicz, Elżbieta Haponik, Waldemar Lesiak, Teresa Sołowiej, Anna Trembowska, Anna Werner.

Tematy zdjęć proponował nasz instruktor, a więc byliśmy na działkach (kwiaty), w Kundzinie zachód słońca, konie w zaprzyjaźnionej stadninie w Kraśnianach i pieski ze schroniska dla zwierząt. Wiadomo, że przyroda i zwierzęta, to tematy zawsze na czasie i bardzo „wdzięczne”.

Każde z nas musiało wybrać po kilka zdjęć i oddać Krzysztofowi do obróbki. Nie wspomniałam, że nasz trener jest amatorem, ale też wielkim pasjonatem fotografowania. Czekała go ciężka praca, ale efekt przerósł moje oczekiwania. Koleżanki i kolega posługiwali się bardziej lub mniej profesjonalnym sprzętem, mój aparat fotograficzny był w naprawie, zdjęcia były więc z telefonu średniej jakości. Natomiast na wystawie nie mogłam uwierzyć, że to moje dzieło. Chapeau bas naszemu mistrzowi.

Udało mi się też namówić jedną z koleżanek do udziału w konkursie fotograficznym „Podlaskie Ślady” Stowarzyszenia Podlascy Seniorzy Podlaskiego i trzymamy za nią kciuki.

1 października nasza wystawa oficjalnie została otwarta, potem całą grupą poszliśmy na pyszną kawę do Starej Szkoły. I tu nasz trener poinformował, że nie ma co spoczywać na laurach i trzeba myśleć o następnej, a więc burza mózgów – co, gdzie i kiedy.

Tytuł naszej wystawy „Natura oczami studentów UTW”. Obejrzeć ją można od 1 października przez cały miesiąc w Bibliotece Publicznej w Sokółce. Zapraszamy.


(foto: Krzysztof Frejus)

 

Lila Asanowicz
Podlaska Redakcja Seniora Sokółka