17 października 2018 roku z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyło się w Sokółce spotkanie sekcji nauczycieli emerytów zrzeszonych w Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Miało ono wyjątkowy, uroczysty charakter. Dziewięć nauczycielek: Danuta Staniaszek, Władysława Paradowicz, Anna Kowalewska, Łucja Wilczewska, Krystyna Kozłowska, Henryka Puciłowska, Teresa Możejko, Teresa Kozłowska, Janina Bakun zostało odznaczonych z okazji 50-lecia działalności w ZNP. Odznaczenia wręczył paniom prezes okręgu podlaskiego Związku Andrzej Gryguć. Podziękował odznaczonym i pozostałym uczestnikom spotkania za wieloletnią pracę zawodową, za chęć działania, za to, że nie ma dla nich rzeczy niemożliwych. To prawda, inicjatorkami wielu  działań podejmowanych w sokólskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku i innych organizacjach pozarządowych w Sokółce są byłe nauczycielki.

Pani Ewa Kulikowska, burmistrz Sokółki, tradycyjnie już przyjęła zaproszenie na spotkanie.

Przyłączyła się do życzeń,  dziękując za nasze, nauczycieli, człowieczeństwo.

Obdarowała uczestników pięknymi różami i kubkami z napisem „Sokólka.pl Dla mnie dla Ciebie”.

Poczęstunek przygotował Zajazd Bakunówka, którego gospodynią jest jedna z odznaczonych nauczycielek, Janina Bakun. Zadbała o dobrą atmosferę i samopoczucie gości. Do tańca przygrywał zespół pana Kundzicza. Panie ruszyły w tan zapominając o wieku, bólach kolan i innych dolegliwościach.

 

                                                                                                        Teresa Galewska
Podlaska Redakcja Seniora Sokółka