Marszałek Województwa Podlaskiego, Podlaski Instytut Kultury oraz Muzeum Podlaskie zapraszają 11 listopada o godz. 12:00  do wspólnego zaśpiewania Mazurka Dąbrowskiego na białostockim Rynku Kościuszki, przed wejściem do ratusza.

Takie wspólne śpiewanie hymnu z okazji Narodowego Święta Niepodległości stało się już tradycją, a zapoczątkowano ją w 2018 roku – w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Wspólne z bliskimi, przyjaciółmi, sąsiadami i rodakami śpiewanie hymnu, jako sposób narodowego świętowania przypadło Polakom do gustu. To swego rodzaju sygnał, wysyłany w świat, że Polacy chcą i potrafią być razem – razem cieszyć się, świętować i być dumnymi z Ojczyzny.

Przed wejściem do ratusza już od godziny 11.00 będzie można zobaczyć namioty Podlaskiego Instytutu Kultury oraz Muzeum Podlaskiego, a w nich obejrzeć regionalne publikacje, zaopatrzyć się w cały tekst Mazurka Dąbrowskiego, biało-czerwone chorągiewki i narodowe kokardy. O godz. 12.00 działający przy Podlaskim Instytucie Kultury Chór im. St. Moniuszki, pod dyrekcją Marty Szałkiewicz zainicjuje wspólne śpiewanie hymnu.

Źródło: Podlaski Instytut Kultury w Białymstoku

Opracowała: Jolanta Falkowska
Podlaska Redakcja Seniora Białystok