15 lutego 2018 r. grupa seniorów z Sokółki wybrała się do Grodna. Był to szczególny wyjazd, pełen muzyki i spotkań w gościnnych miejscach.

W programie zaplanowaliśmy wysłuchanie koncertu w Filharmonii Grodzieńskiej. Sala główna jest jeszcze w remoncie, zostaliśmy jednak zaproszeni do czynnej już małej sali. Nasza 30-osobowa grupa została przyjęta na specjalnych warunkach. A więc salę zarezerwowano tylko nam, a koncert dobrano tak, aby słuchacze (to my) średnio znający język rosyjski, mogli wszystko zrozumieć.

Posadzono nas przy stolikach, ugoszczono kawą, herbatą i słodyczami. Ponieważ nie było sceny, kontakt z artystami był prawie bezpośredni, przeszkadzały w tym tylko światła oślepiające wręcz artystów.

Obejrzeliśmy tańce kostiumowe, wysłuchaliśmy gry na cymbałkach, skrzypcach oraz przepiękne arie operowe. Występ bardzo nam się podobał, artystów nagrodziliśmy gromkimi brawami, a ono odwdzięczyli się nam bisami.

Natomiast my zadowoleni z występu i niecodziennego przyjęcia, umówiliśmy się na następne spotkanie. Jeszcze tylko drobne zakupy, posiłek w zaprzyjaźnionej Koronie i powrót do Sokółki.

Następny termin podobnego wyjazdu zaplanowany na 17 marca 2018 r.. Zapraszamy do wspólnego wyjazdu. Potrzebny tylko ważny 6 miesięcy paszport, 80 zł i dobry humor.

 

Lila Asanowicz
Podlaska Redakcja Seniora Sokółka