15 maja przy Spodkach PIK będzie można zrobić lampion i posłuchać koncertu grupy wokalnej Zespołu Pieśni i Tańca  „Kurpie Zielone”.

Kurpie Zielone – Noc Muzeów

Po raz kolejny Podlaski Instytut Kultury w Białymstoku włącza się w ogólnopolską akcję Noc Muzeów! 15 maja muzea, galerie, domy kultury i inne placówki kulturalne pozostają otwarte do późnej nocy, prezentując zwiedzającym swoją ofertę oraz zapewniając im atrakcje specjalnie przygotowane na ten szczególny, jedyny taki wieczór w roku.

PIK przygotował w tym roku dwie propozycje: będzie można zrobić lampion i posłuchać koncertu grupy wokalnej ZPiT „Kurpie Zielone”. Oba wydarzenia odbędą się na placu przed Spodkami Podlaskiego Instytutu Kultury w Białymstoku przy ul. św. Rocha 14 w Białymstoku.

Na początek, w godz. 17:00 – 22:00, instruktorzy pokażą, jak z niepotrzebnych pojemników, słoiczków i puszek, przy odrobinie wyobraźni i wykorzystaniu pasmanterii zrobić kolorowe i praktyczne lampiony. Każdy będzie mógł samodzielnie wykonać swój lampion i zabrać go ze sobą do domu.

Później, w godz. 22:00 – 22:30, grupa wokalna Zespołu Pieśni i Tańca „Kurpie Zielone” wykona wieczorny, nastrojowy koncert pod gwiazdami. Będzie można usłyszeć pieśni z Podlasia, Kurpi i Suwalszczyzny w artystycznych opracowaniach.

Wstęp jest bezpłatny. Podczas imprezy będą obowiązywać aktualne obostrzenia sanitarne w związku ze stanem epidemicznym.

(źródło i foto: Podlaski Instytut Kultury)

zredagowała: Lija Półjanowska
Podlaska Redakcja Seniora Białystok