Za niespełna dwa tygodnie, 11 września, ukaże się nowa płyta Karoliny Cichej, tegorocznej laureatki nagrody artystycznej przyznawanej przez prezydenta Białegostoku. Można już obejrzeć i wysłuchać pierwszego singla zapowiadającego krążek „Tany”. Klip do utworu „Płacz nad młodością, co odchodzi” miał swoją premierę na początku sierpnia. To efekt artystycznego spotkania dwóch osobowości: Karoliny Cichej i Kayah.

 

Karolina Cicha

Karolina Cicha określa singiel „lamentem autobiograficznym”, jednak trzeba przyznać, że doskonale oddaje on optymistyczny i taneczny charakter płyty „Tany”. Utwór ujmuje dystansem do upływającego czasu, siostrzanym porozumieniem i radością tworzenia obu uczestniczących w projekcie artystek.

Karolina Cicha (urodzona w Białymstoku) to jedna z najważniejszych polskich artystek na scenie folkowej, kompozytorka, wokalistka i multiinstrumentalistka, zasłynęła z eksploracji muzyki tradycyjnej. W najnowszej płycie „Tany” powraca na ukochane Podlasie z nową energią – tańcem i rytmem.

„Tany” to dialog tradycji ze współczesnością. Cicha sięga po formy typowe dla regionu – traktuje je z szacunkiem i wzbogaca o współczesne efekty dźwiękowe i taneczne gatunki muzyki etnicznej. Na krążku znajdą się utwory ujmujące muzykę tradycyjnej podlaskiej wsi, ale na miarę dzisiejszego odbiorcy. Płyta powstała m.in. dzięki dofinansowaniu Miasta Białystok (w wysokości 25 tys. zł).

Więcej informacji znajduje się na stronie karolinacicha.eu.

(źródło i foto ze strony: www.bialystok.pl)

opracowanie: Lija Póljanowska
Podlaska Redakcja Seniora Białystok)