Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku zaprasza dzieci, młodzież, rodziców oraz dziadków do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym „Nowa twarz książki – SLEEVEFACE”.

 Prace należy przesyłać  drogą elektroniczną na adres dzialedukacji@ksiaznicapodlaska.pl w terminie: 07.02.2022-28.02.2022 roku.

Przedmiotem konkursu jest wykonanie fotografii techniką sleeveface*.*Sleeveface – polega na robieniu zdjęć z zasłoniętą przez okładkę książki, czasopisma, płyty częścią ciała. W efekcie otrzymujemy złudzenie prezentujące bardzo ciekawe połączenia sylwetki fotografowanej osoby z ukrytym książkowym alter ego. To nowoczesny, modny i zabawny pomysł na popularyzację czytelnictwa i biblioteki. Czekamy na twórcze i zaskakujące pomysły.
Celem konkursu jest popularyzacja czytelnictwa poprzez zainteresowanie grafiką książki, czasopism oraz rozwijanie wyobraźni i kreatywności. Wzbudzenie zainteresowania księgozbiorem bibliotek Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku oraz zachęcenie do rozwijania fotograficznego hobby.

Szczegóły oraz niezbędne dokumenty w załącznikach poniżej ↓
Regulamin – do pobrania i wydruku
Załącznik Nr 1 do Regulaminu
Zezwolenie na rozpowszechnianie wizerunku

Źródło: Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku

Zredagowała: Jolanta Falkowska
Podlaska Redakcja Seniora Białystok