Nareszcie pasażerowie BKM będą mogli jeździć taniej i nie będą zmuszeni kupować pojedynczych biletów na przejazd każdym autobusem, jeśli podróżują kilkoma liniami. Od 1 marca 2018  pasażerowie Białostockiej Komunikacji Miejskiej będą mogli korzystać z nowych rodzajów biletów. Wprowadzone zostaną bilety wieloprzejazdowe (20-, 40-, 60-minutowe) oraz grupowe (24-godzinne i 3-dniowe weekendowe).

Bilety wieloprzejazdowe – nowe papierowe bilety (czasowe);

Bilet 20-minutowy, normalny: 2,00 zł.; ulgowy: 1,00 zł
Bilet 40-minutowy, normalny: 2,80 zł.; ulgowy: 1,40 zł
Bilet 60-minutowy, normalny: 3,60 zł.; ulgowy: 1,80 zł

ważne tylko w I strefie taryfowej (B) od momentu skasowania i upoważniające do przesiadek w ramach limitu czasu ustalonego dla danego biletu.

Specjalne bilety grupowe (24-godzinne i 3-dniowe) obowiązujące tylko w I strefie taryfowej (B)., upoważniające do przesiadek.

Bilet 24-godzinny szkolny, upoważnia grupę uczniów szkół podstawowych wraz z opiekunem (nauczycielem), liczącą łącznie nie więcej niż 30 osób, do nieograniczonej liczby przejazdów autobusami w ramach I strefy taryfowej. Cena biletu 30 zł.

Bilet 3-dniowy weekendowy, zachowuje ważność maksymalnie przez trzy kolejne dni, to jest piątek, sobotę i niedzielę. Uprawnia grupę liczącą łącznie nie więcej niż 5 osób do nieograniczonej liczby przejazdów autobusami. Cena biletu 40 zł.

W obiegu nadal pozostają bilety:

– jednorazowe jednoprzejazdowe – papierowe i z e-karty, które nie upoważniają do przesiadek,
– jednorazowe jednoprzejazdowe ostatniej szansy – kupowane u kierowcy.

Uwaga: kierowcy sprzedają tylko bilety ulgowe! Jeżeli potrzebny jest bilet normalny należy zakupić u kierowcy i skasować 2 bilety ulgowe. Do wyczerpania zapasów będą sprzedawane dotychczas stosowane bilety ulgowe w cenie – 1,75 zł.

– wieloprzejazdowe (24-godzinne i 3-dniowe weekendowe) – już wcześniej występujące.

Wszystkie bilety jednorazowe i wieloprzejazdowe będą dostępne od 1 marca w aplikacjach mobilnych mPay i Skycash. Warto też pamiętać, że bilet na określoną strefę taryfową nie obowiązuje w pozostałych strefach.

Więcej informacji znajduje się na stronie www.komunikacja.bialystok.pl.

(źródło: komunikacja.bialystok.pl)

Maria Beręsewicz
Podlaska Redakcja Seniora Białystok