Studenci Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Sokółce 9 lutego 2020 r. rozpoczęli nowy semestr. Takiej frekwencji na spotkaniu inauguracyjnym nie było od lat. Sala Sokólskiego Ośrodka Kultury „pękała w szwach”, liczyłam na obecność około 60-70 osób, a na liście obecności było 121 pozycji.

spotkanie inauguracyjne nowego semestru

Bardzo się z tego ucieszyłam, bo myślę, że swoimi działaniami zaczynamy budzić coraz większe zainteresowanie wśród sokólskich seniorów.
Na początku spotkania było kilka „ogłoszeń parafialnych”, bo z doświadczenia wiem, że jeszcze wszyscy słuchają uważnie. A więc o powstaniu przy Burmistrzu Rady Seniorów nowych sekcji – fotograficznej i wolontarystycznej (moje marzenie), wznowienie działania sekcji literackiej i terminy wyjazdów na koncerty do Białegostoku i Kaziuki do Grodna.

Od października ubiegłego roku zgłosiło się kilkanaście osób, które wyraziły chęć uczestniczenia w zajęciach UTW, więc postanowiliśmy nie czekać i przyjąć zgłoszenia już od drugiego semestru. Przystąpiliśmy więc do immatrykulacji, sala powstała a nowi studenci z przejęciem powtarzali słowa ślubowania. Gratulacje, uścisk ręki i nowy indeks, którym można pochwalić się wnukom.


Na wykład zaprosiłam Marcina Nawrockiego, który przyjechał do nas z ciekawym tematem: „Na średniowieczny koniec świata. Opowieść o Camino de Santiago”. Temat był strzałem w dziesiątkę, bo przez całą godzinę prelekcji, wszyscy z zainteresowaniem słuchali i oglądali prezentację. W nagrodę otrzymał prezent wykonany przez nasze koleżanki z sekcji Sztuki Ludowej.

Na spotkanie zaprosiłam też Panie z Policji, które przekazały swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa transakcji finansowych seniorów i szczegółowo odpowiadały na zadawane pytania. W podziękowaniu za poświęconą uwagę rozdały odblaski.

Naszych seniorów czekała jeszcze jedna niespodzianka. Uczestnicy spotkania otrzymali bawełniane ekologiczne torby wielokrotnego użytku, które na szeroką skalę reklamuje nasza Burmistrz.

Jeszcze tylko rozmowy przy kawie, odbiór podpisanych indeksów i pożegnaliśmy się do następnego spotkania w marcu.

(foto: Krzysztof Frejus)

 

Lila Asanowicz
Podlaska Redakcja Seniora Sokółka