Jakie są białostockie szklaki turystyczne? Czy w Białymstoku rośnie metasekwoja chińska? Gdzie znajdują się najpiękniejsze i najciekawsze murale, budynki, rzeźby? Na te i wiele innych pytań od 1 maja odpowiedzą pracownicy punktu turystycznego w bramie Pałacu Branickich.

Miasto Białystok rozstrzygnęło konkurs ofert na prowadzenie sezonowego punktu informacji turystycznej przy ulicy Jana Kilińskiego. Konkurs wygrało Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Regionalny Oddział w Białymstoku.

Białystok ma wiele do zaoferowania, warto odkryć jego potencjał. Wiosenne i letnie miesiące można wykorzystać na lepsze poznanie miejsca, w którym się mieszka. Zejść z utartych ścieżek, rozejrzeć się wokół, poznać historię i dawne dzieje. Zostać turystą w swoim mieście.

Punkt informacji turystycznej przy Kilińskiego można będzie odwiedzać od 1 maja. Będzie on czynny do końca października, 7 dni w tygodniu. Od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-18.00, w weekendy i święta aż do godz. 20.00.

W punkcie wszyscy chętni uzyskają informacje o ofercie turystycznej naszego miasta i otrzymają bezpłatne przewodniki. Dzięki temu mieszkańcy i turyści zdobędą wiedzę m.in. o ofercie gastronomicznej, imprezach kulturalnych i sportowych, szlakach turystycznych. Latem pracownicy punktu zajmą się także udostępnianiem zabytkowego 260-letniego zegara w bramie pałacowej.

Widok z lotu ptaka na fragment parku pałacu Branickich
Widok z lotu ptaka na fragment parku pałacu Branickich
Pałac Branickich
Pałac Branickich
Brama główna Pałacu Branickich
Brama główna Pałacu Branickich
Pałac Branickich nocą
Pałac Branickich nocą