Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie „Odszukać świadków historii”, który jest organizowany przez Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku. Konkurs jest jednym z elementów projektu „Wolne dziecko” realizowanego w ramach programu „Niepodległa” prowadzonego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

logo konkursu

„Wolne dziecko ” to projekt, który ma za zadanie zintegrować wokół idei niepodległości artystów, młodzież licealną, podopiecznych domu dziecka, seniorów oraz widzów białostockiego Teatru. We współpracy z aktorami i twórcami teatralnymi powstanie spektakl będący hołdem oddanym ludziom, którzy walczyli o niepodległość. Przedstawienie będzie nowoczesną, atrakcyjną artystycznie i wizualnie okazją do rozważań na temat istoty wolności i nie łatwiej historii naszego kraju. 

W ramach konkursu „Odszukać świadków historii” chcemy znaleźć seniorów, którzy kiedyś poznali losy swoich przodków i zechcieliby podzielić się swoimi wspomnieniami. Naszym celem jest ocalenie ważnych i wzruszających historii mieszkańców województwa podlaskiego. 

Konkurs skierowany jest do seniorów województwa podlaskiego. Aby wziąć w nim udział wystarczy spisać lub zarejestrować audiowizualnie wspomnienia związane z rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości i wysłać je na adres e-mailowy konkurs@dramatyczny.pl w terminie do 26 października 2020 roku do godz. 12:00

W konkursie przyznane zostaną trzy nagrody rzeczowe za najlepsze prace konkursowe. Za pierwsze miejsce – nagroda o wartości 400 zł, za drugie miejsce – nagroda o wartości 300 zł, za trzecie miejsce – nagroda o wartości 200 zł. Zwycięskie prace konkursowe zostaną wykorzystane w spektaklu „Wolne dziecko” jako element wizualizacji lub scenariusza. Najciekawsze nadesłane prace konkursowe zostaną opublikowane na stronie Teatru: dramatyczny.pl 

Więcej informacji w regulaminie konkursu na stronie Teatru: tutaj
 

Opracowanie Elżbieta Urban
Podlaska Redakcja Seniora Białystok