W całej Polsce odbędzie się akcja „Zerwijmy łańcuchy”Swoją odsłonę po raz kolejny będzie miała też w Białymstoku. W tym roku kampania przebiegnie pod hasłem: Przywiąż psa do siebie, a nie do budy.

Akcja  rozpocznie się w sobotę, 7 października, o godz. 12:00,  przed Teatrem Dramatycznym w Białymstoku. Tu będzie można symbolicznie przywiązać się do budy.

W tym roku celem happeningu jest zwiększenie wzrostu  świadomości, że  pies powinien być przywiązany do człowieka, a nie do budy.

Odbędzie się też Parada Adopciaków z białostockiego schroniska. Przemarsz rozpocznie się przed teatrem, a zakończy się przy rzeźbie Psa Kawelina.

Parada Adopciaków odbędzie się po raz drugi. Organizatorzy zapraszają  byłych  podopiecznych ze swoimi nowymi opiekunami.

Organizatorami  tego wydarzenia są wolontariusze i wolontariuszki Schroniska dla Zwierząt w Białymstoku oraz białostocki oddział Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

W ogólnopolską akcję „Zerwijmy łańcuchy” włączają się znane postacie ze świata kultury i rozrywki. Ambasadorką tegorocznej akcji jest piosenkarka Kasia Moś.

„Zachęcamy do wzięcia udziału w tym happeningu, aby symbolicznie przywiązać się do budy i poczuć ciężar psiego łańcucha na własnej szyi. Protestujemy, gdyż trzymanie psów na łańcuchach jest nadal częstym zjawiskiem, a jest to: niezgodne z prawem, niehumanitarne i niebezpieczne dla ludzi” – mówi koordynatorka białostockiej akcji Monika Gąsiorowska.

Źródło: wolontariusze i wolontariuszki
Schroniska dla Zwierzat w Białymstoku

 

Opracowała: Jolanta Falkowska
Podlaska Redakcja Seniora Białystok