Fundacja Zaczyn zaprasza 2 września 2017 roku na IV edycję Ogólnopolskiej Parady Seniorów “Dojrzali Wspaniali“ – czyli wielkie święto całej społeczności seniorów i ich rodzin

 

foto: Fundacja Zaczyn

Przemarsz ma być wspólną manifestacją solidarności międzypokoleniowej i siły drzemiącej w społeczności osób 60+.

Ma być kolorowo, radośnie i głośno, tak by głos manifestujących dotarł do osób odpowiedzialnych za politykę senioralną, a także by inni seniorzy (jeszcze nieaktywni) zainspirowali się i zaangażowali w swoje lokalne grupy.

Hasło tegorocznej parady to “Siła wieku, człowieku!”, czyli wydobycie potencjału społeczności 60+, którego należy szukać w ich doświadczeniu, energii i liczebności.

Piknik Pokoleń odbędzie się w tym roku na terenie Kampusu Głównego Uniwersytetu Warszawskiego (ul. Krakowskie Przedmieście 26/28). Wybór miejsca nie jest przypadkowy! To spotkanie międzypokoleniowe, na którym obok siebie bawią się przedstawiciele wszystkich pokoleń. Tradycyjnie oprócz finałowego koncertu estradowej gwiazdy, do tańca będzie zachęcać  Dj Wika. Równolegle będą odbywać się ciekawe panele dyskusyjne, warsztaty i ćwiczenia ruchowe.

Parada rozpocznie się 2 września o godz. 12:00 od ronda Charles’a de Gaulle’a w Warszawie (początek przy ul. Nowy Świat), by wspólnie przejść w korowodzie na teren Uniwersytetu Warszawskiego (ul. Krakowskie Przedmieście 26/28), gdzie odbędzie się Piknik Pokoleń.

Więcej informacji:( tutaj)

(Źródło: Fundacja Zaczyn)

Lija Półjanowska

Podlaska Redakcja Seniora Białystok

 

 

( )