W telewizji seniora TVS prezentujemy film, w którym nasza redakcyjna koleżanka Halina Wiszowata opowiada o swojej babci i prababci. Film powstał w ramach cyklu „Nasi przodkowie – ciekawi sąsiedzi”.

Aby obejrzeć 4 odcinek cyklu filmowego kliknij w zdjęcie poniżej

Babcia Haliny Wiszowatej

Projekt pomyślany jest jako kampania informacyjno-promocyjna prezentująca wartościowe wzory radzenia sobie z trudnościami przez naszych przodków. Idea kampanii i jej wstępne hasło to: „ Szukajcie siły i przykładów z przeszłości, które można wykorzystać w trudnych czasach. Pytajcie ludzi, rozmawiajcie z sąsiadami, opowiadajcie o swoich przodkach”.

Pięć bohaterek filmowego cyklu

W kampanii staramy się odpowiedzieć na potrzeby poszukiwania  dobrych praktyk i znalezienia siły i sposobów na przetrwanie w trudnych czasach . Opowieści o przodkach prezentuje  pięć seniorek z Podlaskiej Redakcji Seniora. W cyklu filmów przygotowanych przez Stowarzyszenie Szukamy Polski staramy się odpowiedzieć na ważne pytania:
–  jak nasi przodkowie radzili sobie z problemami i ciężkimi przeżyciami?
– co z tamtych czasów można wykorzystać dziś w sytuacji zagrożenie COVID-19 i statusu „czerwonej strefy”, jaką został objęty Białystok?
– jakich  rad można udzielić młodych ludziom, naszym młodym sąsiadom i w jaki sposób możemy czerpać te rady z wiedzy o naszych przodkach.

Kampania powstała w ramach Programu „Aktywni Sąsiedzi 2020” realizowanego przez Ośrodek Wsparcia Organizacji Pozarządowych ze środków Miasta Białystok.

 

Bożena Bednarek
Podlaska Redakcja Seniora
koordynatorka kampanii