13 grudnia 2017 r. w Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich  podopieczni Dziennego Domu Senior +  MOPS w Łomży zaprezentowali  przedstawienie ,,Opowieść wigilijna” oparte na powieści  Karola Dickensa.

Główną postacią tej opowieści był Hipolit, skąpiec, który wspominał swoje lata młodzieńcze i życie dojrzałego człowieka. Próbował  zaobserwować i zrozumieć kim był naprawdę.  Jemu samemu zabrakło umiejętności refleksji nad swoim życie. Pod wpływem środków nadprzyrodzonych w postaci ducha  wigilii przeszłej, teraźniejszej i przyszłej zobaczył i zrozumiał, że w życiu doczesnym ważne są nie tylko rzeczy  materialne ale i duchowe, a skąpstwo jest cechą godną potępienia.

Przesłaniem tej opowieści jest to, że okres Bożonarodzeniowy jest dobrym czasem na dokonanie zmian w swoim życiu  okresem, w którym należy wybaczać, widzieć innych wokół siebie a szczególnie tych w potrzebie. To okres spotkań opłatkowych i wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek. Niech będzie też dla nas czasem refleksji.

Przedstawienie „Opowieść wigilijna”  wyreżyserował instruktor kulturalno-oświatowy Karol Kossakowski. W czasie gry aktorskiej śpiewane były kolędy przy muzyce na żywo i udostępnionej multimedialnie. Dźwięk  obsługiwał  Karol Śliwowski Kierownik Centrum Kultury w Łomży .

Halina Czartoryjska
Podlaska Redakcja Seniora Łomża