Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku zaprasza na kolejną wystawę Tomasza Samojlika, która będzie prezentowana w witrynie okiennej Galerii Parter Książnicy Podlaskiej przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 14A. 

plakat

Specjalnie dla fanów serii oraz dla tych, którzy jej jeszcze nie znają, Tomasz Samojlik narysował krótką historię o Dobrzyku pt. „Opowieść z Doliny Ryjówek”, opowiadającą o tajemniczym zniknięciu świątyni Kaal-osz. Saga o ryjówkach, na którą składają się cztery tomy – „Ryjówka Przeznaczenia”, „Norka Zagłady”, „Powrót Rzęsorka” oraz najnowszy – „Zagłada Zębiełków” – to niezwykłe i trzymające w napięciu przygody małych zwierzęcych bohaterów, przed którymi stoją wielkie wyzwania – na miarę tych z „Władcy Pierścieni” czy „Gwiezdnych wojen”! Element fantasy oraz prawdziwe, fascynujące informacje o życiu zwierząt – to wszystko znajdziecie w świecie ryjówek!

Tomasz Samojlik jest doktorem habilitowanym nauk biologicznych w Instytucie Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk w Białowieży oraz autorem książek i komiksów, w których popularyzuje naukową wiedzę o przyrodzie i przekonuje do konieczności jej ochrony. W swoich pięknie ilustrowanych publikacjach dzieli się swoją wiedzą i zaraża pasją do przyrody. 

Wystawę można oglądać od 4 do 31 sierpnia 2021. Zapraszamy!

(źródło: Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku)

zredagowała: Lija Półjanowska
Podlaska Redakcja Seniora Białystok