7 kwietnia 2018 roku dwóch naszych kolegów Staszek i Wojtek, z zespołu „ Maryna” skończyło 80 lat. W związku z tym w Klubie Seniora w Łomży odbyła się wspaniała uroczystość z udziałem jubilatów i członków zespołu.

Były życzenia, „ Sto lat” i wszelkie możliwe pieśni śpiewane przy takich okazjach, kwiaty, smaczne i okazałe torty. Nie zabrakło także radości, humoru, śpiewu, muzyki i tańca, ponieważ impreza  odbywała się w ramach cotygodniowej próby zespołu.  Wszyscy bawili się wspaniale w myśl powiedzenia:”niezależnie od wieku ciesz się z życia  człowieku”.

Każdy wiek ma swoje dobre i złe strony. Warto z optymizmem  patrzeć w przyszłość, otworzyć się na ludzi, nie być zrzędą, znaleźć sobie zajęcie, które będzie dawało dużo zadowolenia i pozwoli choć na chwilę zapomnieć o trudach codzienności, z którymi każdy z nas się boryka. Przede wszystkim zaś odnaleźć się w grupie rówieśniczej lub zbliżonej wiekowo,  którą połączy  wspólna pasja. Wtedy życie stanie się łatwiejsze. Patrząc na naszych jubilatów którzy przeżyli tyle lat i mają jeszcze chęć na pracę w zespole i dawanie radości innym, dochodzę do wniosku, że można żyć godnie,  pogodnie, będąc seniorem. I o to chodzi !

Przechodzimy na emeryturę. Przed nami długi okres trzeciego wieku, którego nie można zmarnować. Trzeba go przeżyć możliwie najlepiej i najpiękniej. Musimy sobie uświadomić, że inni nas potrzebują – naszego doświadczenia, naszej wiedzy, naszego wolnego czasu, życzliwości. Jeśli ten czas dobrze zaplanujemy,  to czeka nas czynne życie, dające dużo satysfakcji. Największym skarbem seniorów jest: wolny czas, swoboda i możliwość realizowania swoich zainteresowań, na które nie było czasu gdy było się w „wieku produkcyjnym”.

Jeśli nie mamy pomysłu na swoje dalsze życie i nie wiemy jak ten wolny czas wykorzystać – mamy problem ! Nasi jubilaci – Staszek i Wojtek -doskonale odnaleźli sposób na życie. Zresztą wszyscy członkowie zespołu myślą i działają podobnie, dlatego w swoim towarzystwie czujemy się dobrze, bo ”nadajemy na tych samych falach”.

Urodziny – urodzinami, zabawa – zabawą, ale trzeba brać się do solidnej pracy, żeby sprostać wyzwaniom jakie zespół„Maryna „ ma przed sobą w najbliższym czasie.

(foto: Danuta Waśko, Regina Grzymek)

 

Danuta Waśko
Podlaska Redakcja Seniora Łomża