14 grudnia o 15.00 ostatnie spotkanie w Klubie Czytelniczym Ex Libris. Wyjątkowe, dlatego, że ogłoszone będą wyniki konkursu „Moja książka życia” i wręczone nagrody laureatom.

Podczas spotkania w Klubie obędzie się też pokaz przedpremierowy filmu ZENEK Stowarzyszenia Szukamy Polski w reżyserii Dariusza Szady- Borzyszkowskiego. Mamy nadzieję, że reżyser będzie też gościem Klubu Ex Libris i będzie okazja do rozmowy z nim. Właśnie pojawił się teledysk promujący film w wykonaniu Ciry – białostockiego rapera. Jest to film o 13 letnim Zenku Borowskim, harcerzu, miłośniku książek, zastrzelonym przez hitlerowca w Białymstoku podczas II wojny światowej.


Klip promocyjny do filmu:

Planujemy też program słowno-wokalny „Niepodległa” w wykonaniu zespołu „Podlaskie Korale” działającego przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Białymstoku. Ten koncert, który miał premierę na gali SREBRO NIE ZŁOTO 28.11.2018  powtarzamy na życzenie klubowiczów.

W Klubie jak zwykle będzie też rozmowa o książkach – „Reportażu o końcu świata” Włodzimierza Pawluczuka i „Iłła.  Opowieść o Kazimierze Iłłakowiczównie” Joanny Kuciel-Frydryszak (wyd. w tym roku przez Znak).

Nie zabraknie też  mini konkursów z nagrodami książkowymi, kawy, herbaty i czegoś słodkiego. Ciepła i swobodna  atmosfera  gwarantowana.

Organizatorzy Klubu Czytelniczego Ex Libris to Stowarzyszenie Szukamy Polski, Książnica Podlaska im.Łukasza Górnickiego w Białymstoku i Instytut Filologii Polskiej Uniwersytetu w Białymstoku. 

Wstęp wolny. Kawiarnia „W Starym Kinie” ul. św.Rocha 23.

Podlaska Redakcja Seniora Białystok