Panele winylowe zyskują coraz większą popularność. To praktyczny zamiennik płytek ceramicznych, czy podłóg drewnianych. Ze względu na swoją wodoodporność doskonale sprawdzają się nawet w kuchni. Wiele osób zastanawia się jednak jak prawidłowo je zamontować w tym pomieszczeniu, a przede wszystkim, czy należy układać tego typu panele pod szafkami.

Panele winylowe w kuchni

Panele winylowe ze względu na swoją wytrzymałość i łatwość pielęgnacji, a także bogactwo dostępnych wzorów, są dobrym wyborem do stworzenia wymarzonej aranżacji. Są odporne na wodę i zabrudzenia, a ze względu na łatwość montażu i demontażu możemy szybko, łatwo i stosunkowo niskim kosztem zmieniać wygląd pomieszczenia. Aby jak najdłużej cieszyć się ich wyglądem, należy jednak pamiętać o odpowiednim montażu. Szczególnie montując panele winylowe w kuchni, powinniśmy dokładnie zapoznać się z instrukcją ich montażu i użytkowania.

Czy układać panele pod szafkami?

Paneli winylowych zazwyczaj nie układa się pod szafkami kuchennymi. Panele winylowe naturalnie rozszerzają się i kurczą wraz ze zmianami temperatury. Ich niepoprawny montaż pod ciężkimi meblami czy sprzętami kuchennymi może doprowadzić do powstawania uszkodzeń podłogi. Panele winylowe w kuchni należy montować tylko do miejsca nóżek, zachowując przy tym odpowiednią dylatację, czyli odstęp kilku mm. Odstęp ten można łatwo zamaskować, na przykład stosując listwy. Jeśli jednak zależy nam na pokryciu panelami winylowymi całej podłogi w pomieszczeniu, należy w panelach wykonać otwory na nóżki szafek, czy wyspy kuchennej. Powinny być one o kilka mm większe niż same nóżki, aby umożliwiać panelom pracę i zapobiec uszkodzeniom.

Montaż paneli winylowych

Nie należy obawiać się montażu paneli winylowych, ponieważ jest on znacznie prostszy niż w przypadku innych podłóg. Nawet osoba bez żadnego doświadczenia podoła temu zadaniu z łatwością. Do montażu paneli winylowych nie są potrzebne gwoździe, klej, ani specjalistyczne narzędzia. Zaopatrzyć musimy się jedynie w same panele i dołączoną do nich instrukcję. Warto też zapoznać się ze wskazówkami dostępnymi na stronie producenta. The Floor, oferujący wysokiej jakości panele winylowe, dostarcza swoim klientom również wszystkie potrzebne wskazówki dotyczące tego, jak prawidłowo zamontować wymarzone panele winylowe w kuchni. Strona producenta https://the-floor.pl/panele-winylowe-w-kuchni-czy-ukladac-panele-pod-szafkami/ dostarczy wszystkich informacji potrzebnych do montażu podłogi i rozwieje wątpliwości w kwestii montażu paneli pod szafkami. Warto zapoznać się z nią, aby nie popełnić łatwych do uniknięcia błędów, które zaważą na finalnym wyglądzie, a przede wszystkim trwałości naszej nowej podłogi.