To propozycja dla każdego, kto chce tworzyć w otoczeniu przyrody, czerpać z bogactwa natury i architektury, poszukiwać i odnajdywać różnorodne kształty i faktury. Istotą tego wydarzenia jest malowanie na wolnym powietrzu, wzorem impresjonistów, którzy opuszczali swoje pracownie, by malować wprost z natury. „Przenikania” nawiązują do tej tradycji.

Plener malarski w Narewce – plakat

Dodatkową wartością wydarzenia jest wymiana doświadczeń artystów profesjonalnych oraz pasjonatów malarstwa poprzez wspólne omawianie efektów swoich prac. Plener to też warsztaty artystyczne, które są inspiracją do eksperymentowania i łączenia różnych środków wyrazu artystycznego.

Podsumowaniem pleneru będzie wystawa, katalog, ale też działanie na rzecz upowszechniania powstałych dzieł poprzez wypożyczanie wystaw innym instytucjom kultury na terenie całego kraju.

Na Ogólnopolskie Warsztaty Artystyczne PIK zaprasza w dniach 9 – 18 sierpnia do Narewki. Plener adresowany jest do osób pełnoletnich, uprawiających malarstwo amatorsko lub profesjonalnie. Szczegóły wydarzenia, warunki uczestnictwa oraz dokumenty do pobrania można znaleźć na stronie PIK: https://pikpodlaskie.pl/event/przenikania-plener-malarski-w-narewce/

źródło; Podlaski Instytut Kultury

Podlaska Redakcja Seniora Białystok