Druga niedziela września, według mojej tajemnej wiedzy, jest zawsze pod znakiem słonecznej i ciepłej aury. Tak się stało i w tym roku. Pogoda w sam raz na pikniki, biesiadowanie, podsumowanie lata. W Bielsku Podlaskim odbyły się dwie piękne imprezy, które stały się  okazją do poznania się, integracji, zaprezentowania swoich osiągnięć i na łonie przyrody spędzić czas z przyjaciółmi, znajomymi. Wtopić w tłum, zaśpiewać, zatańczyć…

Jedna impreza, z inicjatywy Miejskiej Rady Seniorów w Bielsku Podlaskim, to piknik  w Ogrodzie Działkowym Ziemi Bielskiej, mającej na celu zintegrowanie społeczności senioralnej naszego miasta. Za jednym stołem zebrali się przedstawiciele wszystkich organizacji senioralnych: Bielskie Stowarzyszenie UTW, Związek Emerytów i Rencistów, Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych „Szansa”, Bractwo Prawosławne, Stowarzyszenie Chóru „Wasiloczki”, Działkowcy. Swą obecnością zaszczycili Seniorów przedstawiciele  władz miejskich, w osobach: Burmistrz Miasta, Jarosław Borowski, Wiceburmistrz Bożena Zwolińska, Przewodniczący Rady Miasta, Igor Łukaszuk, radni.  Przemówienia, rozmowy, śpiew, taniec, miła atmosfera,  sprawiły radość w sercach Seniorów i dały nadzieję, że jutro będzie lepiej. Pierwszy zwiastun pokazał, że ktoś myśli o nich i interesuje się problemami, których jest bardzo wiele u osób starszych.

Chór Uniwersytetu Trzeciego Wieku przejawił aktywność w śpiewaniu i jednocześnie odbył próbę przed występem na Muszli Koncertowej, gdyż tam z kolei odbywała się coroczna impreza „Pelargonia 2018”, organizowana przez Burmistrza Jarosława Borowskiego i Bielski Dom Kultury.

Studenci UTW zaangażowali się również w przygotowanie pięknej wystawy bukietów – z suchych i świeżych kwiatów, okazów z ogrodu, przetworów owocowo-warzywnych, nalewek, ciast, ciasteczek, pierogu.  Starania nie poszły na marne. We wszystkich konkursach przodował UTW, zajmując pierwsze miejsca.

Jednym słowem, druga niedziela września minęła w pogodnej atmosferze dosłownie i w przenośni z nadzieją, że doczekają w zdrowiu „Pelargonii 2019”.

 

     Tamara Rusaczyk
Podlaska Redakcja Seniora Bielsk Podlaski