19 maja 2018 r. goście tłumnie przybyli do Sokólskiego Ośrodka Kultury w Sokółce. Zapowiadała się ciekawa impreza, bo Biblioteka Publiczna w Sokółce co raz zaskakuje ciekawymi pomysłami.


Tym razem na zaproszenie dyrektor biblioteki Joanny Bienasz przyjechał autor wierszy, powieści, poematów – Michał Laszuk z zespołem „Dwa kolory” z Nieporętu. Śpiewające panie to: Marta Pniewska-Przygocka, Celina Kryjom, Alina Baryga, Wiesława Rurka, Maria Laszuk i oczywiście rodzynek Michał Laszuk.

Tytuł spotkania „Piosenka bez granic” to dobre określenie na różnorodność piosenek wykonywanych w języku polskim, rosyjskim, białoruskim i ukraińskim.

Muzycy grali na ciekawych instrumentach: Piotr Romaniv na akordeonie guzikowym, Andrzej Borowik na akordeonie klawiszowym i Piotr Kubacki na bałałajce basowej.
Michał Laszuk opowiadał o swoim dorobku literackim, a koleżanki z zespołu czytały fragmenty jego książek i wiersze. W moim odczuciu nie tracił nigdy weny twórczej i po tzw. „pstryknięciu palcem” pojawiało się nowe dzieło.

Wydarzenie objęła patronatem honorowym Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska.
Studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku zorganizowali słodki poczęstunek i uzyskali dwa wpisy do Indeksu, jeden z podpisem Michała Laszuka, drugi-Piotra Romaniv. Współorganizatorem był też Sokólski Ośrodek Kultury.

Sobotnie popołudnie upłynęło bardzo szybko w miłej atmosferze.

Lila Asanowicz
Podlaska Redakcja Seniora Białystok