Specjalny program i film poradnikowy. Między innymi taką pomocą przy rozliczeniu PIT 40A służy profesjonalny serwis podatkowy. To finansowy niezbędnik dla każdego emeryta i rencisty.

Pod nazwą  PIT 40A kryje się najważniejsza deklaracja podatkowa emerytów i rencistów oraz wszystkich osób pobierających świadczenia z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Każdy z tego typu świadczeniobiorców może wziąć się za rozliczenie PIT-40A. kogo konkretnie dotyczy zeznanie PIT 40A. Odpowiedź na to pytania znają eksperci z profesjonalnego serwisu www.podatnik.info. Z takiej deklaracji mogą skorzystać:

Osoby pobierająca świadczenia z ZUS, która nie uzyskała w danym roku podatkowym innych dochodów z wyjątkiem tych, które:

  • są opodatkowane podatkiem liniowym PIT 36L;
  • są opodatkowane ryczałtem (w tym również z najmu prywatnego     opodatkowanego ryczałtem) – PIT 28;
  • są opodatkowane kartą podatkową (PIT 16A);
  • dotyczą dochodów kapitałowych (PIT 38);
  • dotyczą dochodów z tytułu odpłatnego zbycia nieruchomości (PIT     39);
  • są rozliczane ryczałtowo, z tytułu przychodów niewykazanych przez podatnika w deklaracji rocznej.

Trzeba jednocześnie pamiętać, że rozliczenie PIT-40A dotyczy to także osób, które:

  • nie korzystają z przysługujących im odliczeń i danej ulgi     podatkowej;
  • nie korzystają ze wspólnego opodatkowania (w przypadku małżonków)     lub jako osoba samotnie wychowująca dziecko;
  • nie uzyskały dochodów z tytułu działalności wykonywanej za granicą lub ze źródeł przychodów za granicą, które są zwolnione z podatku w Polsce, ze względu na umowę o unikaniu podwójnego opodatkowania;
  • nie mają obowiązku ponownego doliczenie kwot wcześniej     odliczonych.

Kompleksowa pomoc

Rozliczanie podatków dla wielu osób nigdy nie było sprawą proste. Najnowsze zmiany fiskalne sprawiają, że w tym sezonie podatkowym ta kwestia jest jeszcze bardziej utrudniona. Na szczęście specjaliści z www.podatnik.info trzymają rękę na pulsie i są na bieżąco ze wszystkimi zmianami przepisów i ich interpretacjami.

Co więcej, w profesjonalnie przygotowanym serwisie oferowane są nie tylko łatwe do przyswojenia porady, artykuły i wskazówki, ale także multimedialny pakiet kompleksowej wiedzy o kwestiach podatkowych. Dodatkowo w serwisie www.podatnik.info został umieszczony profesjonalny film, w którym wyjaśniono jak prawidłowo zakończyć rozliczenie PIT-40A.

To jednak nie wszystko, bo serwis oferuje jeszcze bardziej zaawansowaną pomoc podatnikom.

Program do pomocy

Można także skorzystać z programu do rozliczenia PIT. Jego zaletą jest intuicyjna obsługa i mnogość funkcji, które ułatwiają poruszanie się w świecie podatków. Aplikację można pobrać i zainstalować na komputerze, lub skorzystać z jej wersji online. To sprawia, że formularz podatkowy można spokojnie wypełnić w domu.

Program nie ogranicza się jednak wyłącznie do takich spraw jak rozliczenie PIT-40A, bo zakres jego działania jest znacznie szerszy. Eksperci z www.podatnik.info przygotowali aplikację, z której może skorzystać każdy podatnik.

Program spełnia wszelkie normy bezpieczeństwa. Wszystkie funkcjonalności są udostępniane na licencji. Jego użytkownicy mogą czuć się bezpiecznie, bo wszystkie dane osobowe i podatkowe, a także same deklaracje są szyfrowane certyfikatem SSL.