Podlaska Akademia Kultury przy Białostockim Ośrodku Kultury oraz Polski Instytut Sztuki Filmowej zapraszają na film Fatima.

plakat_

Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, poruszająca opowieść o objawieniach fatimskich, które dały siłę milionom chrześcijan.
Jest rok 1917. Świat pogrążony jest w mrokach I wojny światowej. Do małej portugalskiej wioski Fatimy, podobnie jak do tysięcy miejscowości w całej Europie płyną dramatyczne wieści o tysiącach zabitych. Do domów wracają okaleczeni i pozbawieni nadziei weterani. W takich chwilach łatwo o zwątpienie i załamanie.

Właśnie w takich okolicznościach troje dzieci z Fatimy doświadcza niezwykłego spotkania. Ich oczom ukazuje się Matka Boża, by przekazać im przepowiednie dla świata. Relacje dzieci z tego wydarzenia spotykają się z wielkim sceptycyzmem zarówno osób świeckich jaki i przedstawicieli Kościoła. Nikt nie traktuje poważnie dziecięcych opowieści. A jednak wieść o cudownych wydarzeniach w Fatimie roznosi się coraz dalej. Tysiące pielgrzymów przybywają do wioski, a cud fatimski zaczyna odmieniać ich losy…

Słynny tenor Andrea Bocelli wykonuje pieśń „Gratia Plena”, którą można usłyszeć na zakończeniu filmu.

Portugalia/USA 2020, 113′
reż. Marco Ponecorvo
Obsada: Harvey Keitel, Goran Visnjic, Joaquim de Almeida, Sonia Braga

FATIMA

17 lipca 2022, godz. 15:00
Kino Forum, ul. Legionowa 5
bilety w kasie kina i na stronie https://bilety.bok.bialystok.pl/

źródło: Białostocki Ośrodek Kultury

Podlaska Redakcja Seniora Białystok