Podlaski Instytut Kultury zaprasza na spotkanie z Józefem Kotowiczem, artystą, który występował w ramach projektu „Podlaskie Organy”. Odbędzie się ono 18 sierpnia, o godz. 18.45, w parafii św. Kazimierza Królewicza w Białymstoku.

Józef Kotowicz

Spotkanie połączone będzie z krótkim koncertem i opowieścią o wysokiej klasy instrumencie znajdującym się w kościele św. Kazimierza Królewicza w Białymstoku. Organy w tym kościele są uznawane za jeden z najcenniejszych tego typu instrumentów nie tylko w archidiecezji białostockiej, ale także w skali ogólnopolskiej. 

Wydarzenie będzie można oglądać na kanale YouTube Podlaskiego Instytutu Kultury 

Józef Kotowicz – białostocki organista, pedagog, adiunkt na Uniwersytecie Muzycznym F. Chopina w Warszawie, Wydziale Instrumentalno-Pedagogicznym w Białymstoku. Wykładowca w Zespole Szkół Muzycznych w Białymstoku. Laureat Międzynarodowego Konkursu Organowego w Kamieniu Pomorskim. Ma w swoim dorobku nagranie pięciu płyt. Członek Archidiecezjalnej Komisji Muzyki Kościelnej w Białymstoku. Kierownik artystyczny Katedralnych Koncertów Organowych, które odbywają się od 1996 r. w białostockiej bazylice. Bierze udział w licznych festiwalach organowych, także za granicą: regularnie koncertuje w krajach skandynawskich, wielokrotnie występował w Słowacji, Niemczech, Holandii, Estonii, Irlandii, Włoszech, Litwie, Białorusi i Rosji. Pięciokrotnie odbył tournée koncertowe w USA.

Wydarzenie dofinansowane jest ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach projektu „Podlaskie Organy”.

(źródło i foto: Podlaski Instytut Kultury)

zredagowała: Lija Półjanowska
Podlaska Redakcja Seniora Białystok