Scena w skansenie Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej, tak jak w ubiegłych latach, znalazła się na trasie Międzynarodowego Festiwalu Folkloru „Podlaskie Spotkania”, na który przyjadą artyści z różnych zakątków świata i zespoły folklorystyczne z województwa podlaskiego.

PODLASKIE SPOTKANIA – PLAKAT

Początek koncertu w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej w sobotę, 6 sierpnia o godz. 17.00
„Podlaskie Spotkania” to dla publiczności niecodzienna okazja obcowania z tradycją muzyczną różnych narodów, a dla regionu – świetna reklama w Polsce i za granicą. W tegorocznym, szesnastym Międzynarodowym Festiwalu Folkloru bierze udział dziesięć zespołów, ponad połowa to goście z zagranicy: z Czech, Indii, Meksyku, Kolumbii, Burundi, Ukrainy.
Na festiwalu wystąpi też Zespół Pieśni i Tańca Kortowo z Olsztyna i trzy zespoły folklorystyczne z regionu: „Podlaskie Kukułki” z Bielska Podlaskiego, „Klekociaki” z Bociek  i gospodarze, czyli „Skowronki” z Brańska”.
Festiwal potrwa do niedzieli. Uczestnicy wystąpią w tym czasie w kilku podlaskich miejscowościach, między innymi Brańsku, Ciechanowcu, Bielsku Podlaskim, Boćkach czy Wysokiem Mazowieckiem.
Organizatorami koncertu w skansenie są, jak co roku, Stowarzyszenie Artystyczne Skowronki i Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej i, jak zwykle, będzie to koncert wyjątkowy ze względu na scenerię. Zespoły zaprezentują się na scenie ustawionej w samym sercu Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej, wśród zieleni i zabytkowej drewnianej architektury.

źródło i fot. Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej

zredagowała: Lija Półjanowska
Podlaska Redakcja Seniora Białystok