Dobiega końca realizacja projektu „Było! Jest! Co będzie?” – podróże po tradycji z Zygmuntem Glogerem, na który Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku uzyskała dofinansowanie ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu „EtnoPolska 2021”. Chcielibyśmy podzielić się z Państwem efektami naszych działań. 

Gloger – plakat

 

Zapraszamy 8 października 2021 r. o godz. 11.00 do sali konferencyjnej Biblioteki Publicznej w Supraślu (ul. Cieliczańska 1), na podsumowanie projektu, w tym pokaz krótkometrażowych filmów, inspirowanych materiałami zebranymi i spisanymi przez Zygmunta Glogera, w reżyserii Patryka Ołdziejewskiego, z muzyką na żywo.

Podczas spotkania można będzie usłyszeć pieśni, spisane przez Zygmunta Glogera, w wykonaniu Marty Shalkevich i Patryka Ołdziejewskiego, obejrzeć kostiumy, wykorzystane w prezentowanych filmach oraz infografiki poświęcone życiu i twórczości Zygmunta Glogera, a także wysłuchać wykładu pt. „Zygmunt Gloger jako badacz i popularyzator wiedzy o historii pogranicza Korony Królestwa Polskiego oraz Wielkiego Księstwa Litewskiego (specyfika pracy Glogera, charakterystyka sylwetki twórczej oraz niezwykłego warsztatu badawczego)” dr. Łukasza Zabielskiego – kierownika Działu Badań Filologiczno-Bibliograficznych Książnicy Podlaskiej. 

Organizator projektu: Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku

Partnerzy projektu: Podlaski Instytut Kultury, Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej, Centrum Kultury i Rekreacji w Supraślu oraz Gmina Supraśl. 

(źródło i plakaty: Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku)

opr. Lija Półjanowska 
Podlaska Redakcja Seniora Białystok