Podwójna gala Konkursu SREBRO NIE ZŁOTO i Konkursu Poetyckiego im. Jana Leończuka odbędzie się w Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego 6 października 2022 r. o godz.12.00.

Gala baner

Przesłano łącznie 143 utwory: 68 wierszy i krótkich form prozatorskich do SREBRO NIE ZŁOTO i 78 wierszy do Konkursu im. Jana Leończuka. Najmłodszy uczestnik miał 22 lata a najstarszy 82 lata. 

Kapituła SREBRO NIE ZŁOTO pod przewodnictwem Doroty Sokołowskiej z Polskiego Radia Białystok wybrała po 6 laureatów w kategorii Poezja i Proza – trzy pierwsze miejsca i trzy równorzędne wyróżnienia.
Oprócz nagród regulaminowych w formie kart prezentowych, książek i upominków, są też nagrody i wyróżnienia specjalne przyznawane przez Polskie Radio Białystok, Książnicę Podlaską i Podlaską Redakcję Seniora.
Każdy laureat i uczestnik gali otrzyma też tomik z utworami laureatów poprzedniej VII edycji SREBRO NIE ZŁOTO.

_

Kapituła Konkursu Poetyckiego im. Jana Leończuka pracowała pod przewodnictwem prof. Dariusza Kuleszy dyrektora Kolegium Literaturoznawstwa Wydziału Filologicznego Uniwersytetu w Białymstoku. Wyjątkowa liczba nadesłanych utworów do I edycji tego konkursu a także wiele utworów poświęconych pamięci Jana Leończuka, to dowód na to, że o tym Wielkim Poecie chcemy pamiętać. Wybrano laureatów pierwszego i drugiego miejsca oraz trzy równorzędne wyróżnienia.

W programie gali m.in.:
– ogłoszenie wyników i prezentacja utworów laureatów VIII edycji konkursu SREBRO NIE ZŁOTO
– promocja tomiku SREBRO NIE ZŁOTO z utworami laureatów VII edycji Konkursu
– mini recital Patryka Ołdziejewskiego
– ogłoszenie wyników i prezentacja utworów laureatów I edycji Konkursu Poetyckiego im. Jana Leończuka.

Galę poprowadzi Dominik Sołowiej.

Na spotkanie zapraszają Stowarzyszenie Szukamy Polski w partnerstwie z Książnicą Podlaską, Kolegium Literaturoznawstwa Wydziału Filologicznego Uniwersytetu w Białymstoku, Polskim Radiem Białystok, Podlaską Redakcją Seniora i portalem poeciwsieci.pl

Wydarzenie odbędzie się w czwartek 6 października 2022 r. o godz.12.00 w Książnicy Podlaskiej, przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 14 A w Białymstoku
w Sali Konferencyjnej na VI piętrze. Wstęp wolny!

Zapraszamy serdecznie

Bożena Bednarek
koordynatorka obu konkursów