W telewizji seniora TVS prezentujemy kolejny materiał filmowy, tym razem z udziałem naszej redakcyjnej koleżanki Jolanty Marii Dzienis, która na naszym portalu prowadzi dział „Twórczość”.


Poeci w sieci – to cykl 8 filmów z udziałem podlaskich poetek i poetów, zrealizowany przez Stowarzyszenie Szukamy Polski w ramach programu Kultura w sieci Narodowego Centrum Kultury. Bohaterką trzeciego filmu jest Jolanta Maria Dzienis. To poetka, redaktorka portalu podlaskisenior.pl, laureatka wielu konkursów literackich, Pisze wiersze i opowiadania, które. publikowano w witrynach internetowych Kronikarz–Magazyn Obywatelski, Twoje Wiadomości, australijski Puls Polonii, kanadyjski Polonia News Magazine i Podlaskisenior.pl; W Brazylii jej wiersze przetłumaczono na język portugalski i na język Indian Kaingang. Od 2011 roku brazylijskie radio Vale de Sol FM w niedzielnych programach –Moment Polski – Głos Potomka, cyklicznie poświęca audycje jej twórczości; Utwory Jolanty Marii ukazały się w kilku antologiach i almanachach, w kwartalnikach Najprościej, Kajetach Starobojarskich oraz w trzech autorskich tomikach wierszy: Mgnienie, Z zaczarowanej polany i Odłamki czasoprzestrzeni.

Jolanta Maria Dzienis na ławce w Zwierzyńcu

Aby obejrzeć film, kliknij w zdjęcie powyżej:

Film zrealizowano w ramach projektu Poeci w sieci przez Stowarzyszenie Szukamy Polski i dofinansowano w ramach Programu Kultura w sieci prze Narodowe Centrum Kultury.Jednym z patronów medialnych projektu jest nasz portal.

 

Bożena Bednarek
Podlaska Redakcja Seniora
Telewizja Seniora TVS