Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku z radością informuje, że dzięki środkom przyznanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, dokonała zakupu ponad 600 tytułów gier planszowych czołowych polskich wydawnictw, w które wchodzą najpopularniejsze tytuły oraz najświeższe nowości oraz kilkanaście konsoli do gier wideo wraz z zestawami obsługującymi wirtualną rzeczywistość. 

trzech mężczyzn stoi prezentując zakupione przedmioty. Za nimi i przed nimi stosy pudeł

Wspomniane zakupy są pokłosiem I Podlaskiego NerdFestu – festiwalu dla fanów fantastyki, sci-fi, gier planszowych i wideo oraz klocków Lego, który odbył się na początku grudnia minionego roku. Spotkał się z dziesiątkami pozytywnych opinii o wydarzeniu, przyciągając kilka tysięcy uczestników do Książnicy Podlaskiej, która udostępniła cały budynek dla odwiedzających oferując spotkania autorskie, warsztaty, koncerty, spektakle, zajęcia dla dzieci oraz wiele innych atrakcji. 

Dzięki temu Książnica Podlaska dysponuje największą kolekcją gier na Podlasiu oraz jedną z największych w Polsce. Wszystkie te zakupy zostaną oddane w ręce użytkowników Książnicy Podlaskiej podczas nadchodzących spotkań. 

– Nasza rosnąca kolekcja gier jest żywym dowodem na nieustanną zmianę zachodzącą w kulturze, będącą dowodem ogromnej siły narracji zawartych w książkach, które kształtują opowieści w całkiem nowych źródłach kultury: planszówkach i grach wideo. A wszystko to w atrakcyjnej i współczesnej formie, która może być zachętą i prawdziwą bramą do wspaniałego świata literatury. Cieszymy się, że możemy być dla naszych odbiorów i stale rozbudowywać zbiory zgodnie z ich oczekiwaniami. – mówi Beata Zadykowicz – Dyrektor Książnicy Podlaskiej.

źródło i fot.: Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku

zredagowała: Lija Półjanowska
Podlaska Redakcja Seniora Białystok