Teatr Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku – pierwszy raz od wielu lat – zaprasza widzów na spektakle w weekend majowy. Z tej okazji instytucja przygotowała atrakcyjną promocję. 

Na sofie siedzą dwie kobiety. Obie rozmawiają przez telefon

Oferta Teatru Dramatycznego jest doskonałą propozycją dla osób, które nie mają planów na majówkę. W związku z tym 28 kwietnia (czwartek) przez cały dzień będzie można kupić bilety w cenie 35 zł. Promocja dotyczy spektakli granych 29 i 30 kwietnia oraz 1 maja – czyli „Boga mordu” oraz „Wszystko w rodzinie” – a także sztuki „Mayday”, która będzie wystawiona 6, 7 i 8 maja. Promocyjne bilety będą dostępne tylko w sprzedaży internetowej na stronie dramatyczny.pl/repertuar.

Jedną ze sztuk jest „Wszystko w rodzinie”. W farsie wyreżyserowanej przez Witolda Mazurkiewicza widzowie mogą być świadkami połączenia dwóch wydarzeń: zjazdu neurologów oraz przygotowywania świątecznego przedstawienia dla pacjentów. Te dwa zdarzenia tworzą dynamiczną, zaskakującą i skomplikowaną akcję, w której nie zabraknie również trzech śledztw czy absurdalnego pomieszania tożsamości. Spektakl będzie prezentowany 30 kwietnia oraz 1 maja, o godz. 19:00 w Kinie Ton (Rynek Kościuszki 2).

Następną propozycją jest tragikomedia „Bóg mordu” w reżyserii Katarzyny Deszcz. Przedstawienie funduje emocjonalną sinusoidę, w której nie zabraknie okazji do śmiechu. W świat konwenansów przenoszą bohaterowie spektaklu – dwie pary małżeńskie, które próbują polubownie załatwić bójkę swoich synów. Niestety z każdą minutą, napięcie narasta i konfrontacja zmierza do nieoczekiwanego finału. Sztukę będzie można obejrzeć 29 kwietnia, o godz. 19:00 oraz 30 kwietnia i 1 maja, o godz. 16:00 w Uniwersyteckim Centrum Kultury (ul. Ciołkowskiego 1N). 

na scenie są dwie kobiety i dwóch mężczyzn. Jedna kobieta siedzi z mężczyzną za stołem. Druga siedzi na podłodze, Drugi mężczyzna stoi pochylony

Po raz ostatni w tym sezonie białostocki Teatr zaprosi widzów do obejrzenia farsy „Mayday” w reżyserii Witolda Mazurkiewicza. Sztuka przedstawia historię londyńskiego taksówkarza-bigamisty, który posługując się skomplikowanym harmonogramem, do pewnego czasu wiedzie szczęśliwe życie u boku dwóch kobiet jednocześnie. Na skutek wypadku jego tajemnica może wyjść na jaw. Bohater dokonuje więc karkołomnych wysiłków, aby ukryć podwójne życie przed policją, mediami, a przede wszystkim przed dwoma kochającymi go żonami. Czy to mu się uda? Dowiemy się 6, 7 i 8 maja, o godz. 19:00 w Auli Wydziału Nauk o Edukacji (ul. Świerkowa 20).

Udana majówka? Tylko z Teatrem Dramatycznym! Aktualny repertuar dostępny na stronie: dramatyczny.pl/repertuar

źródło: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku

Fot. Bartek Warzecha

zredagowała: Lija Półjanowska
Podlaska Redakcja Seniora Białystok