Prawda i fałsz o szczepieniach seniorów – to temat Drugiego Forum Podlaskich Rad Seniorów spotkania online podlaskich rad seniorów, które odbędzie się 22 stycznia 2021 o 11.00 na platformie Zoom.

zrzut z ekranu z Forum online

W Internecie krąży wiele niesprawdzonych, kłamliwych wręcz informacji na temat COVID-19 i fałszywych wiadomości o szczepieniach przeciwko tej chorobie. Powodują one chaos informacyjny, a to właśnie osoby starsze są najbardziej podatni na ujemne skutki bałaganu informacyjnego.

I tu dobra wiadomość na początek 2021 roku. Jak zapowiadano  na grudniowym Forum Podlaskich Rad Seniorów, kolejne Forum będzie  poświęcone szczepieniom przeciw COVID-19.  22 stycznia 2021 roku (w piątek) w godzinach  11.00 – 13.00  odbędzie się  II Forum Podlaskich Rad Seniorów. Jego temat: „Prawda i fałsz o szczepieniach seniorów”.  Do udziału w spotkaniu, zgodnie z sugestiami uczestników grudniowego spotkania,  zaproszono  prof. Barbarę Bień, konsultanta wojewódzkiego ds. geriatrii, członka Rady Seniorów przy Marszałku Województwa Podlaskiego i prof. Joannę Zajkowską,  podlaskiego wojewódzkiego konsultanta ds. epidemiologii. Organizatorzy liczą też na obecność pana Artura Kosickiego, Marszałka Województwa Podlaskiego, który przyjął zaproszenie na to spotkanie i zadeklarował pomoc w działaniu Ośrodka Wspierania Podlaskich Rad Seniorów, który prowadzić będzie Stowarzyszenie Szukamy Polski wraz z Radą Seniorów przy Marszałku Województwa Podlaskiego.

Aby jak najlepiej wykorzystać doświadczenie i wiedzę ekspertów, organizatorzy Forum proszą poszczególne rady seniora o przesłanie pytań i ewentualnych wątpliwości nurtujących środowisko seniorów, które rady reprezentują. Pytania dotyczące pandemii oraz szczepień prosimy przesyłać pod : owsprs2020@gmail.com. Zebrane i opracowane pytania zostaną zadane uczestniczącym w Forum ekspertom.  Im więcej pytań i odpowiedzi na nie, tym mniej wątpliwości i większa wiedza na temat COVID-19, sposobów zabezpieczenia się przed pandemią i argumentów na temat decyzji o szczepieniu. 

Podczas Forum zaplanowano też dyskusję i głosowanie  nad apelem zainicjowanym przez Radę Seniorów Gminy Supraśl w sprawie szczepień seniorów przeciwko COVID-19.

 

 Krystyna Cylwik
Podlaska Redakcja Seniora Białystok