Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku zaprasza dorosłych na warsztaty pt. „Czytanie remedium na wszystko – jak poprawić swój komfort życia”.

 Prowadząca Marzena Żurek – edukatorka żywieniowa i promotorka zdrowego stylu życia, autorka książki „Dieta dorosłego człowieka” poprowadzi zajęcia na temat prawidłowego komponowania pełnowartościowych posiłków i prozdrowotnych korzyści wynikających z czytania. Uczestnicy będą mieli okazję dowiedzieć się, czy to prawda, że literatura ma działanie przeciwbólowe, niweluje stres, pomaga leczyć depresję, poprawia sen i wydłuża życie. Ponadto w trakcje spotkania będzie można wykonać pomiar składu i masy ciała na analizatorze medycznym i otrzymać jego wyniki w formie drukowanej.

Na dorosłych, w tym na seniorów czekamy;

1 czerwca o godzinie 17:00 w Filii nr 7 Książnicy Podlaskiej w Białymstoku przy ulicy Zielonogórskiej 2

2 czerwca o godzinie 11:00 w Bibliotece Publicznej w Mońkach.

Warsztaty są częścią projektu „PROaktywnie z książką” realizowanego przez Książnicę Podlaską dzięki dotacji w ramach programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Partnerstwo dla książki 2022”.

Główny organizator: Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku
Współorganizator: Podlaski Okręg Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich
Partnerzy medialni: Wrota Podlasia, TVP3 Białystok, Polskie Radio Białystok, podlaskisenior.pl, „Głos Bibliotek Publicznych Województwa Podlaskiego”.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Źródło: Książnica Podlaska im. Ł. Górnickiego w Białymstoku

Podlaska Redakcja Seniora Białystok