20 stycznia o 17.00 zapraszamy do Spodków Podlaskiego Instytutu Kultury na promocję książki „Wojtuś” Mariusza Góry. To praca nagrodzona w konkursie literackim PIKu „Tutaj jestem”. 

4 książki – Wojtuś Mariusza Góry

Wojtuś to historia utrzymana w konwencji baśni, która głęboko zapada w pamięć czytelnika. Opowiada o wojnie i stracie w sposób mądry i przejmujący, a przy tym piękny. Tak pisze o książce redaktor prowadząca Katarzyna Kościewicz: Razem z Wojtusiem wyruszamy przez mroczny las pełen złowrogich cieni, wody jeziora uważanego przez ludzi za przeklęte, w stronę ukrytego między drzewami domku z niepomalowanych desek lub w kierunku falującego morza, gdzie wiatr cierpliwie przesypuje piach z miejsca na miejsce. Nie wiemy, co nas tam spotka. Najważniejsze jednak, że zdążyliśmy na czas, by udać się w metafizyczną podróż pełną rozważań nad znaczeniem słów, o których często strach mówić, a po których zostaje tylko „martwa cisza”, „snu złego smak” czy „gryzący i duszny lęk”.

To już 12 edycja konkursu literackiego „Tutaj jestem”, organizowanego przez Podlaski Instytut Kultury. Konkurs skierowany jest do autorów przed debiutem, którzy nie mają w swoim dorobku autorskiego wydawnictwa. Nagrodą jest opracowanie redakcyjne i graficzne publikacji oraz jej druk. Autor nagrodzonej pracy otrzymuje 250 egzemplarzy swojej książki.

Już w przyszłym tygodniu Podlaski Instytut Kultury ogłosi kolejną – 13. edycję konkursu.

źródło i fot.: Podlaski Instytut Kultury

zredagowała: Lija Póljanowska
Podlaska Redakcja Seniora Białystok