Podlaski Instytut Kultury zaprasza na Przegląd Kapel i Śpiewaków Ludowych – już w najbliższą niedzielę, 5 czerwca, o godz. 11.00 w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej, w ramach festynu etnograficznego „Zielone Świątki w skansenie”.

Przegląd kapel i śpiewaków ludowych

Na scenie wystąpią kapele ludowe, których skład i repertuar jest zgodny z tradycjami regionu, instrumentaliści soliści grających na tradycyjnych instrumentach, śpiewacy – zarówno soliści jak i zespoły śpiewacze, a także młodzi muzycy ze swoimi mistrzami. To ważne dla kultury ludowej wydarzenie, ponieważ popularyzuje i chroni tradycyjny, autentyczny repertuar oraz dawny styl muzykowania i śpiewu.

-To bez wątpienia spotkanie ludzi, dla których ważne jest zachowanie tradycji muzycznych regionu, ich upowszechnienie i ożywienie. To wielka radość, że w naszym regionie są ciągle muzycy wierni tradycji – mówi Agnieszka Jakubicz z Działu Kultury Ludowej PIK.

Przegląd Kapel i Śpiewaków Ludowych Województwa Podlaskiego jest jednocześnie kwalifikacją do 56. Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą, który w tym roku odbędzie się w dniach 23-26 czerwca 2022 r.

źródło i fot. Podlaski Instytut Kultury

Podlaska Redakcja Seniora Białystok