Instytut Pamięci Narodowej – Oddział w Białymstoku oraz Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku zapraszają 28 września 2021 o godz. 17:00 na spotkanie z cyklu „Przystanek Historia”, które odbędzie się w siedzibie głównej biblioteki przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 14 A.

Prelekcję pt. „Zbrodnie Wehrmachtu na jeńcach wojennych we wrześniu i październiku 1939 roku” wygłosi Tomasz Sudoł z Biura Badań Historycznych IPN w Warszawie.

Tomasz Sudoł – historyk, autor publikacji: Poligon Wehrmachtu Południe 1940-1944, wydanej w Rzeszowie w 2009 r., współautor bądź redaktor książek oraz artykułów dotyczących II wojny światowej i okupacji niemieckiej, np. Wysiedlenia Żydów jesienią 1939 roku z terenów polskich pod okupacją niemiecką. Przyczynek do badań; Los rannych żołnierzy Wojska Polskiego w rękach Wehrmachtu. Żołnierze WP w placówkach szpitalnych jesienią 1939 roku; Zbrodnia katyńska jako jeden z elementów nowego kursu propagandy niemieckiej w Generalnym Gubernatorstwie; Major Hieronim Dekutowski „Zapora” (1918–1949), Polacy ratujący Żydów. Historie niezwykłe.

VI piętro, audytorium
Wstęp wolny

źródło i foto: www.ksiaznicapodlaska.pl

Opracowanie: Lija Półjanowska
Podlaska Redakcja Seniora Białystok